خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وظایف چهارگانه طب رزمی در جنگ

مشرق | سیاسی | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 09:24
سرلشکر رشید:آماده هستیم در صورت خطای در محاسبه و تعرض به ایران اسلامی، هزینه ای بیش از دستآوردها بر آنها تحمیل کنیم.
ايران،جنگ،اسلامي،صحنه،ملت،آينده،قرارگاه،خاتم،رشيد،نبرد،دشمن، ...

به گزارش مشرق، فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا(ص) سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید در «همایش تخصصی بهداری رزمی در جنگ های آینده» در جمع فرماندهان نیروهای مسلح و پزشکان اظهار داشت: ملت شریف ایران در یوم الله ۲۲ بهمن با راه پیمایی گسترده و با شکوه خود، یک حماسه دیگر را خلق کردند.
میلیون ها نفر از ملت بزرگ ایران به صحنه آمدند و در یک حرکت سرنوشت ساز، فضای غبار آلودی را که طی ماه ها، رسانه های معاند با ده ها هزار دروغ ساخته بودند این فضا را نابود و به نفع اسلام و انقلاب و ایران عزیز تغییر دادند.
وی تاکید کرد: هربار که ملت ایران خطری را نسبت به انقلاب اسلامی که به رهبری امام، خالق آن بوده اند را احساس می کنند، به صحنه می آیند و در حقیقت به همه دشمنان اعلام می کنند، با ما طرف هستید!
این ما ملت ایران هستیم که برای حفظ دین و ایران عزیز و نظام جمهوری اسلامی ایران حاضر به هر نوع فداکاری هستیم و این بزرگترین پیام ۲۲ بهمن است.
سرلشکر رشید با اشاره به اینکه امیدواریم دولت کنونی موفق به حل مسائل و چالش های اجتماعی - اقتصادی بشود، افزود: به هر میزانی که ان شاءالله با افزایش توانمندی مدیریتی و کارآمدی دولت در پاسخ به نیازمندی و مشکلات مردم مواجه بشویم به همان میزان، پیوستگی میان مطالبات اجتماعی - اقتصادی با مسائل سیاسی - امنیتی و هر دو با تحریک دشمنان در خارج دچار گسست خواهد شد.
فرمانده قرارگاه خاتم درخصوص انتخابات پیش رو گفت: برگزاری انتخابات مجلس در اسفند ماه سال جاری به اعتبار ارزیابی میزان مشارکت مردم، مهمترین آزمون سیاسی - اجتماعی در سال جاری است که امیدواریم انتخابات اسفند ۱۴۰۲ با مشارکت بالایی محقق شود.
سردار رشید با اشاره به ماموریت و وظایف قرارگاه مرکزی خاتم در جنگ احتمالی آینده افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی همواره با نظر به تغییر ماهیت تهدیدات و منطبق با مشخصه های جنگ آینده، ارتقای آمادگیهای دفاعی - تهاجمی را در دستور کار خود دارند و دشمن می داند که همواره تحرکات آنها را رصد می کنیم و آماده هستیم در صورت خطای در محاسبه و تعرض به ایران اسلامی، هزینه ای بیش از دستآوردها بر آنها تحمیل کنیم و اقدام تاکتیکی آنها را با انتخاب زمان و مکان و همچنین استفاده از ابزار مناسب و روشهای محاسبه نشده، به شکست راهبردی تبدیل خواهیم کرد.
وی افزود: فرماندهان ما از نسل جنگ و انقلاب و فرزندان خمینی و خامنه ای هستند که جنگ را با جنگ آموخته اند و مایل نیستیم دشمن بدنبال آزمون اراده و قدرت ما باشد زیرا قطعاً تحمل هزینه های رویارویی گسترده و همه جانبه را نخواهد داشت، بنابراین باورپذیری قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای دشمن حتماً هزینه کمتری را به دنبال خواهد داشت.
ایشان در ادامه به راهبردها و نقش و وظایف چهارگانه طب رزمی در جنگ متأثر از تجربه هشت سال دفاع مقدس و جنگ های جاری طی سه دهه ی گذشته در سطح منطقه، پرداخت، شامل: ۱- رسیدگی و درمان مجروحان در صحنه نبرد (قبل از انتقال به سامانه های جراحی سیار و بیمارستان های صحرایی) ۲- ایجاد ظرفیت های بهداشتی درمانی در خطوط نبرد ۳- طراحی یک زنجیره امداد و انتقال مناسب و کارآمد با بکارگیری همه امکانات کشوری و لشکری ۴- ایجاد ظرفیت برای مقابله با بیوتروریسم در صحنه نبرد آینده.