خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

7 اثر غیرمنقول سیستان وبلوچستان ثبت ملی شد

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 09:12
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از ثبت هفت اثر ارزشمند غیرمنقول استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
شهرستان،ثبت،واقع،آثار،استان،ملي،قلعه

محمدهادی طهرانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: در جلسه شورای ملی ثبت غیرمنقول کشور که در تاریخ 23 بهمن ماه در وزارتخانه میراث فرهنگی تشکیل شد، تعداد هفت پرونده از آثار غیرمنقول استان به منظور ارزیابی و بررسی ارائه شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پایان جلسه و با نظر اعضای شورا هفت اثر از این استان ‌واجد ارزش فرهنگی و تاریخی قرار گرفت که در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسید.
وی اضافه کرد: این آثار شاخص شامل «قلعه شیشه ریز و قلعه سرکوه» واقع در شهرستان گلشن، «قلعه پارک هوتان» واقع در شهرستان کنارک، «خانه‌های سازمانی گمرک» شهرستان چابهار، «خانه بارانی» واقع در روستای «قلعه نو» شهرستان زهک، «قنات نابهری» واقع در بخش «ایرندگان» شهرستان خاش و محوطه «کشیک 2» واقع در شهرستان نیکشهر است.
طهرانی ضمن تشکر از تلاش‌های همکاران اداره کل در معاونت میراث و تبریک به مردم استان بابت ثبت ملی این آثار تاریخی، افزود: با ثبت ملی این هفت اثر تعداد آثار غیرمنقول ثبت ملی شده استان سیستان و بلوچستان به تعداد یک هزار و 693 اثر افزایش یافت.
انتهای پیام/