خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انتخابات عرصه گردش نخبگان است

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 09:12
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: انتخابات عرصه گردش نخبگان است تا توانمندترین افراد وارد عرصه تصمیم گیری کشور شوند.
انتخابات،نفر،اردبيل،استان،حضور،انقلاب،قاسميان،مجلس،اسلامي،اي ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، رضا قاسمیان شامگاه دوشنبه در نشست فعالان حوزه رسانه و تبلیغات انتخاباتی در اردبیل، اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن حضوری باشکوه و ماندگار بود و بنده به نوبه خود به این حضور ماندگار تعظیم کرده و در پیشگاه خداوند قدردان آگاهی و بصیرت ملت در صحنه دفاع از این انقلاب هستم.
وی با بیان اینکه در راهپیمایی 22 بهمن گروه‌های سنی مختلف از کودک و سالخورده تا زنان و مردان غیرتمند دیار سبلان همپای سایر شهرهای کشور در صحنه حاضر شده تا جشن انقلاب را برگزار کنند، تصریح کرد: دشمن از انتقال نسلی انقلاب ناراحت و عصبانی است در حالی که ما باید سپاسگزار خداوند باشیم تا زمینه انتقال میراث عظیم انقلاب اسلامی را به نسل‌های مختلف فراهم کرده که نمود آن را در حضور نسل اول، دوم، سوم و چهارم انقلاب به عینه شاهد بودیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل حرکت توفنده ملت ایران را در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن نشان از عزم و اراده آنها در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و اثربخشی جبهه مقاومت بیان کرد و گفت: کشورهای غربی ایران را نه تنها یک جغرافیا بلکه یک نهضت فراگیر و حرکت تحول‌آفرینی می‌دانند که حضور تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران را می‌توان تا قلب آمریکا و اروپا به عینه مشاهده کرد.
قاسمیان افزود: نه تنها ساکنان شهرهای مختلف بلکه روستاییان نیز با انسجام و همدلی پای نظام و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی حاضر شده و سعی کردند تا با وفاق و همدلی نماد و نشانه‌ای از عزم راسخ را در تداوم نهضت عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران به نمایش بگذارند.
وی خاطرنشان کرد: دشمن در سال‌های اخیر تلاش کرده تا با ضربه زدن به امنیت، آرامش و همدلی مردم دلسردی و ناامیدی را در کشور تزریق کند، اما از این اصل غافل است که این ملت با بصیرت تمامی توطئه‌ها را خنثی می‌کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل به حساسیت انتخابات پیش‌رو اشاره کرد و ادامه داد: انتخابات در کشور ما یک نعمت بزرگ و دستاورد عظیمی است که نسل امروز باید حافظ و نگهبان آن باشند.
قاسمیان اضافه کرد: انتخابات نه تنها در این کشور تعطیل نشده، بلکه ساز و کاری مناسب برای به نمایش در آمدن قدرت ملی و همچنین گردش نخبگان در جامعه است.
وی بیان کرد: دشمن با وجود هجمه سنگین به این اصل واقف است که در هیچ جای دنیا مثل ایران انتخابات مشارکتی با حضور آحاد جامعه برگزار نمی‌شود و آنها خیال خام دارند که انتخابات را انتصابات لقب بدهند.
رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل یادآور شد: هر چند دشمن در یک جنگ روانی تمام عیار سعی دارد تا مانع از حضور مردم در پای صندوق‌های رأی شود، اما به برکت آگاهی و بصیرت ملت حماسه دیگری در 11 اسفند خلق خواهد شد تا همه دشمنان و قسم خوردگان علیه جمهوری اسلامی ایران بدانند که این کشور با ساختار جمهوریت و اسلامیت ادامه حیات می‌یابد.
قاسمیان از سازماندهی 30 هزار نفر برای برگزاری باشکوه انتخابات 11 اسفند در استان خبر داد و تصریح کرد: در جریان برگزاری انتخابات خود مردم اصلی‌ترین عنصر اجرایی و نظارت هستند و یک‌هزار و 383 شعبه اخذ رأی با حضور 30 هزار نفر مدیریت شده تا در کمال امنیت و آرامش انتخاباتی باشکوه را شاهد باشیم.
وی به فرآیند پیش ثبت‌نام و ثبت‌نام نهایی کاندیداها اشاره کرد و گفت: 898 نفر در مرحله پیش ثبت‌نام و 478 نفر در مرحله ثبت‌نام نهایی مدارک خود را بارگذاری کردند و از این تعداد 443 نفر به مرحله بررسی صلاحیت‌ها رسید.
معاون استاندار اردبیل افزود: تا 20 بهمن آخرین آمار از تأیید صلاحیت شده‌ها حکایت از رقابت 262 نفر داوطلب نمایندگی مجلس در استان دارد که با تأیید شورای نگهبان رقابت خود را آغاز خواهند کرد.
قاسمیان خاطرنشان کرد: 118 کاندیدا در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین، 40 کاندیدا در خلخال و کوثر، 24 کاندیدا در مشگین‌شهر، 56 کاندیدا در پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز و 24 کاندیدا نیز در حوزه انتخابیه گرمی و انگوت تأیید صلاحیت شدند.
وی اضافه کرد: به ازای هر کرسی مجلس از این استان 37 داوطلب با هم رقابت می‌کنند تا در 11 اسفند از بین آنها هفت نفر راهی بهارستان شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات 11 اسفند خبر داد و بیان کرد: تعرفه و برگه رأی به همراه دستگاه احراز هویت به شکل پلمب به استان ارسال شده و ما آمادگی داریم تا با همراهی 30 هزار نفر و در قالب یک‌هزار و 383 صندوق اخذ رأی انتخابات را در 11 اسفند برگزار کنیم.
قاسمیان در ادامه یادآور شد: کاندیداها علاوه بر حضور در پنج شبکه استانی صدا و سیما برای تبلیغ خود از سالن‌های ورزشی، آمفی تئاترها و سایر امکانات دولتی می‌توانند استفاده کنند.
وی تصریح کرد: در روز رأی‌گیری عموم مردم با ارائه پنج مدرک هویتی شامل کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه و کارت پایان خدمت و اعلام کد ملی در انتخابات به راحتی شرکت کرده و رأی خود را به کاندیداهای مجلس و خبرگان رهبری به صندوق‌ها خواهند ریخت.
رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: سه نفر کاندیدای مجلس خبرگان نیز در این استان تأیید صلاحیت شدند که رقابت آنها نیز همزمان با انتخابات مجلس انجام می‌شود تا 2 نفر در مجلس خبرگان از این استان صاحب کرسی شوند.
انتهای پیام/131/