خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شب اول از سی‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر/ از اجرای بانوان تا حضور محمد معتمدی

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 09:11
در اولین شب سی‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر ارکستر ملی ایران به رهبری همایون رحیمیان با همراهی گروه کر بنیاد رودکی در تالار وحدت به اجرا پرداختند.
قطعه،محمد،همراهي،گروه،آهنگسازي،معتمدي،تنظيم،ايران،كر

پس از اجرای بانوان گروه نهال در ظهر روز اول جشنواره ۲۳ بهمن، ارکستر ملی ایران به رهبری همایون رحیمیان با همراهی گروه کر بنیاد رودکی به رهبری رازمیک اوحانیان و همراهی محمد معتمدی به عنوان خواننده ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت به اجرا پرداختند.
در کنسرت ارکستر ملی ایران که با استقبال مخاطبان همراه بود، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیرحسین سمیعی مدیر کل دفتر موسیقی، محمد الهیاری مدیرعامل بنیاد رودکی و رضا مهدوی دبیر سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به تماشای این کنسرت نشستند.
همچنین در این اجرا مازیار ظهرالدینی به عنوان کنسرت مایستر، ارکستر ملی موسیقی ایران را همراهی می‌کرد.
قطعه «تهران» به آهنگسازی و تنظیم همایون رحیمیان با همراهی گروه کر اولین قطعه اجرایی این کنسرت بود.
«کویر» به خوانندگی و آهنگسازی محمد معتمدی و تنظیم افشین عزیزی قطعه بعدی ارکستر ملی ایران بود.
«ناله شبگیر» به خوانندگی محمد معتمدی، با آهنگسازی پرویز یا حقی و تنظیم امیر حسین طایی، قطعات «بویر احمدی» و «پیروزی» با همراهی گروه کر و آهنگسازی و تنظیم همایون رحیمیان از دیگر اجرا‌های این گروه بود.
همچنین قطعه «روشنی روی تو»، «آسمان خدا»، «سوگند»، «تکیه گه خیال» به خوانندگی محمد معتمدی بر روی صحنه اجرا شد.
قابل ذکر است قطعه «روشنی روی تو» دوبار اجرا شد.
در پایان قطعه «ای ایران» با همراهی محمد معتمدی و گروه کر بنیاد رودکی با آهنگسازی روح‌الله خالقی و تنظیم گلنوش خالقی اجرا شد که حضار ایستاده به تماشای این قطعه ایستادند و در پایان به تشویق پرداختند.