خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ایجاد 50هزار شغل با آموزش مهارتی در 5 ماه

تسنیم | اقتصادی | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 08:16
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از ایجاد 50هزار شغل این سازمان در پنج ماه منتهی به پایان سال خبر داد.
آموزش،كشور،فني،سازمان،شغل،حوزه،دولت،مهارت،اشتغال،50،نفر

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برای فرد، باعث تقویت قابلیت اطمینان افراد در اجرای وظایفشان می‌شود.
در نتیجه امکان بروز خطا در اجرای کارهای مربوطه کاهش می‌یابد و بهبود در کیفیت خدمات و محصولات تولیدی ایجاب می‌شود.
این خود به تولید بیشتر، رشد شرکت‌های کوچک و بزرگ، و در نهایت افزایش اشتغال در سطح جامعه منجر خواهد شد.
با توجه به مشکلات عدیده در حوزه اشتغال و همچنین وجود نیروهای کار فراوان و آموزش ندیده و البته فارغ التحصیل دانشگاهی، نیاز جدی کشور به بحث آموزش های تخصصی که منجر به ایجاد شغل شود از مهمترین مسایل است.
مسئله ای که وجود دارد این است که مطابق آمار سازمان فنی و حرفه ای تقریباً 50درصد مهارت آموزان جذب بازار کار می شوند.
مهرداد عظیمی،رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تفاهم نامه با حوزه معاونت توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد 50هزار شغل در 5ماهه منتهی به پایان سال در کشور خبرداد و گفت: ما در بازه زمانی کمتر از سه ماه 67هزار شغل ایجاد کردیم که 17هزار نفر بیشتر از تعهد سازمان فنی وحرفه‌ای بوده است.
وی با بیان اینکه آموزش مهارت و سنجش صلاحیت، دو ماموریت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است، افزود: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، آمار ثبت شده آموزش مهارت در کشور 4میلیون و 600نفر دوره است.
وی اظهارداشت: از ابتدای دولت تاکنون در حوزه سنجش صلاحیت حرفه‌ای نیز سه میلیون و 180هزار نفر ثبت شده که در مقایسه با دولت گذشته، بیش از 50درصد افزایش داشته است.
به گفته رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، چهار هزار و 800کارگاه آموزشی در کشور داریم که در حین آموزش، صاحب شغل می‌شوند.
عظیمی با بیان اینکه دولت در سفر‌های خود، مصوبات و منابع مالی برای استان‌ها پیش بینی می‌کند، گفت: در کشور دو هزار و 200میلیارد تومان مصوب شده که تخصیص آن استانی است.
از استانداران انتظار می‌رود برای تخصیص و جذب این اعتبارات در حوزه آموزش‌های مهارتی تلاش کنند.
انتهای پیام/