خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

یاوری: سپاهان پیش بازنده برابر الهلال نیست/امیدوارم اتفاقات فوتبال به نفع طلایی پوشان تمام شود

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 06:12
پیشکسوت تیم فوتبال سپاهان درباره بازی طلایی پوشان اصفهانی برابر تیم الهلال در لیگ قهرمانان آسیا توضیحاتی را بیان کرد.
سپاهان،تيم،بازي،الهلال،بيني،فوتبال،نفع،گل،شرايط،ملي،نظرم،هوا ...

محمد یاوری پیشکسوت تیم فوتبال سپاهان درباره بازی طلایی پوشان اصفهانی برابر تیم الهلال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: بازی سختی است.
الهلال تیم آماده و با تمام امکانات است و بازیکنان باکیفیتی دارد که خیلی از آن‌ها در سطح اروپا بازی کردند و حریف ساده‌ای برای سپاهان نیست.
در مقابلش، سپاهانی هست که اگر در فصل جدید نابسامانی برایش پیش نمی‌آمد اکنون در صدر جدول بود و حتی نتایجش در آسیا می‌توانست بهتر از این باشد.
بازی رفت تیم سپاهان برابر تیم نیروی هوایی عراق را دیدیم که از لحاظ ساختاری این تیم اصفهانی را به هم ریخته بودند و واقعا ارنج کردن آن تیم مشکل بود.
با حضور هواداران سپاهان شرایط الهلال سخت خواهد شد
او افزود: البته نکته مهم برای سپاهان این است که این اولین بازی آسیایی این تیم در خانه اش هست و با استفاده از هواداران و کسانی که تیم را حمایت می‌کنند که امیدوارم روز پنج شنبه به بالاترین تعداد خود برسند و اگر با هم باشند شرایط برای الهلال هم نمی‌تواند ساده باشد.
سپاهان تیمی است که از لحاظ گلزنی در لیگ خوب بوده است و کیفیت خوبی در دور مقدماتی جام ملت‌ها داشته است، اما اینجا به نظرم برگ برنده سپاهان وقتی است که در بازی رفت بتواند هیچ گلی از الهلال نخورد.
اول گل نخوردنش مهم است، چون این موضوع در مرحله پلی آف خیلی ارزش دارد و سپاهان باید تلاش کند که این بازی را بدون گل خورده و یا با یک گل زده بتواند بازی را به نفع خود تمام کند.
اگر هم گل‌های زده اش بیشتر باشد که چه بهتر است.
ما نباید از پیش باخته برابر الهلال باشیم
یاوری گفت: به نظرم شرایط روانی خیلی می‌تواند در این بازی تعیین کننده باشد.
تیم سپاهان نقاط قوتی دارد و مغانلو و اسدی ۲ بازیکن این تیم رده‌های اول و دوم گلزنی در لیگ ایران را دارند و ارسال‌های خطرناکی از چپ و راست صورت می‌گیرد و با استفاده از سرعت دفاع‌های کناری و کار‌های ترکیبی می‌تواند به گل برسد.
ما نباید از پیش باخته برابر الهلال باشیم اگر چه تیم خوبی هم باشد.
در بازی‌های جام ملت‌های آسیا دیدیم که نتایج غیر قابل پیش بینی برای ژاپن و کره جنوبی رخ داد و من خوش بین به این بازی هستم.
به نظرم مورایس اردوی خوبی در قطر برگزار کرده است.
اگرچه که با توجه به تعداد بازیکنانی که سپاهان در تیم ملی داشته است، بدون ملی پوشان خود تمرین کرده است.
همچنین ۵ بازیکن ملی پوش که به تیم اضافه می‌شوند آماده هستند و در تیم سپاهان با هم بازی می‌کنند.
شناخت خوب مورایس از فوتبال عربستان به سپاهان کمک می کند
پیشکسوت سپاهان گفت: مورایس شناخت خوبی از فوتبال عربستان و تیم الهلال دارد خیلی می‌تواند در این ۲ بازی به سپاهان کمک کند.
مورایس سعی می‌کند از شناختی که از سبک بازی حریف دارد بتواند به بازیکنانش کمک کند و یار دوازدهم هم هواداران سپاهان هستند.
حتی من چند روز پیش کلیپی دیدم که هواداران دارند تمرین می‌کنند تا شرایط هوادارای را به نحو احسن انجام بدهند.
من فکر می‌کنم که اگر سپاهان بتواند بازی را به صورتی پیش بگیرد که گل نخورد و راهش هم این است که از انتقال سریع توپ از هافبک‌های الهلال به خط حمله جلوگیری کند با توجه به اینکه هافبک‌های الهلال خیلی سریع به حمله می‌آیند و نوک حمله خوبی دارند سپاهان باید این نقطه را ببندد و ممکن است سپاهان بخواهد ۳ دفاعه بازی کند و یا با ۴ یا ۵ مدافع به مصاف حریف برود.
او افزود: چند شب پیش که من مسئولیت فنی تیم ب سپاهان را برعهده دارم، با تیم اصلی بازی کردیم که کیفیت خوبی داشتند و کادر فنی فکر می‌کند که بازیکنان را در بهترین جا بگذارد.
امیدوارم اتفاقات غیر قابل پیش بینی به نفع سپاهان تمام شود
یاوری درباره اینکه تیم الهلال در شرایط مسابقه قرار دارد، اما تیم سپاهان چند وقتی است که بازی نکرده است و این موضوع در روند این تیم اصفهانی تاثیر می‌گذارد، گفت: نمی‌توانیم بگوییم که تاثیر نمی‌گذارد.
من همان طور که عرض کردم ۵ بازیکن ملی پوش همراه این تیم در یک ماه گذشته نبودند.
مثلا اگر هم کادر فنی بازیکنان اصلی خود بازی می‌گذاشت باز هم ملی پوشان تمرین نکرده بودند.
من بازی الهلال و النصر دیدم و الهلال تیم آماده‌ای است و تعارف نداریم و شرایطش هم خوب است.
ان شا الله اتفاقات فوتبال به نفع ما تمام شود.
فوتبال عین زندگی است و هیچ چیز آن قابل پیش بینی نیست که فردا چه اتفاقی می‌افتد.
من امیدوارم اتفاقات غیر قابل پیش بینی به نفع سپاهان تمام شود.
پیشکسوت سپاهان درباره پیش بینی اش از نتیجه بازی سپاهان و الهلال گفت: من می‌خواهم نتیجه‌ای که دلم می‌خواهد را بگویم، اما پیش بینی نمی‌کنم.
اگر کسی پیش بینی می‌کند ریسک می‌کند.
در فوتبال ۶۰، ۷۰ درصد شانس حاکم است.
به نظرم تیم سپاهان بازی رفت را احتمالا می‌تواند به نفع خود تمام کند.