خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سفر وزیر خارجه ایران به لبنان؛ پیام هشدار امیرعبداللهیان به آمریکا درباره اسرائیل/گزارش اختصاصی

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 20:39
حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه کشورمان در پایان سفر خود به بیروت و دیدار با مقامات ارشد لبنانی و گروه های مقاومت فلسطینی با شرکت در نشستی مطبوعاتی به سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ داد.
جنگ،بيروت،غزه،مقامات،وزيرخارجه،ايران،تسنيم،مسالمت،نبرد،صهيون ...

به گزارش سایت عربی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان سومین سفر خود به بیروت از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی، در نشستی مطبوعاتی به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.
.
وی ضمن تشریح جزئیات گفتگوهای خود با مقامات لبنانی، اظهار داشت روابط تهران و بیروت، بهترین روزهای خود را پشت سر می گذارد.
وزیرخارجه کشورمان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در مورد حمله ارتش رژیم صهیونیستی به رفح و تلاش برای کوچ اجباری فلسطینیان از نوار غزه گفت: اسرائیل بدون حمایت آمریکا حتی برای یک دقیقه هم قادر به ادامه جنگ در غزه نخواهد بود.
اسرائیل پس از 4 ماه جنگ، چاره ای جز پذیرش راه حل های مسالمت آمیز و توقف جنگ و نسل کشی ندارد.
عباس صباغ؛ نویسنده و تحلیلگر سیاسی در ارزیابی خویش از سفر وزیرخارجه ایران به بیروت اظهار داشت: ایران از همان ابتدای نبرد غزه معتقد بود که جنگ بی فایده است و از همین رو به راه حل سیاسی برای پایان این بحران اطمینان داشت.
وی افزود: اصرار مقامات تل آویو به جنگ با لبنان نشانگر آن است که آنها اساسا شناختی از توانایی های مقاومت لبنان ندارند.
امیرعبداللهیان در بخش هایی از این نشست مطبوعاتی با اشاره به نقش پررنگ آمریکا در حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی در نبرد غزه، در پیامی هشدارآمیز به مقامات آمریکایی گفت: واشنگتن باید میان گروگان نتانیاهو بودن یا تلاش برای تحقق راه حل های مسالمت آمیز دست به انتخاب بزند.
امیرعبداللهیان پس از اتمام رایزنی های دیپلماتیک خود در بیروت راهی دمشق شد تا با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و دیگر مقامات ارشد این کشور دیدار و گفتگو نماید.
انتهای پیام/