خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نحوه پایان بندی لیگ برتر والیبال 1402 مشخص شد

تسنیم | ورزشی | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 20:37
سازمان لیگ فدراسیون والیبال در اطلاعیه ای از پذیرش روش نخست پیشنهادی از سوی اکثریت باشگاه های برای ادامه لیگ برتر مردان خبر داد.
ليگ،ديدارهاي،اسفند،برتر،مردان،هفته،مقدماتي،چهارشنبه،واليبال، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال؛ سازمان لیگ فدراسیون والیبال روز چهارشنبه 18 بهمن در نامه‌ای به مدیران باشگاه‌های لیگ برتر والیبال مردان ایران برای ادامه این رقابت‌ها دو روش پیشنهاد داد تا بر اساس خرد جمعی یک روش انتخاب شود.
برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، عدم تعیین میزبان مسابقات باشگاه‌های آسیا از سوی کنفدراسیون آسیا و کمبود زمان مناسب برای انجام اقدامات منجر به معرفی و حضور قهرمان لیگ برتر در این مسابقات و فشردگی برنامه تیم ملی به منظور حضور شایسته در لیگ ملت‌ها از جمله دلایل سازمان لیگ برای تغییر در برنامه لیگ برتر مردان بود.
سازمان لیگ فدراسیون والیبال امروز (دوشنبه 23 بهمن) در اطلاعیه‌ای از پذیرش روش نخست پیشنهادی از سوی اکثریت باشگاه‌های برای ادامه لیگ برتر مردان خبر داد و اعلام کرد: پس از احصاء نتایج بر مبنای اصل خرد جمعی روش اول با اکثریت قاطع انتخاب شد و قابل اجرا است.
در این اطلاعیه آمده است باشگاه‌های شهرداری ارومیه، گیتی‌پسند اصفهان، نیان الکترونیک خراسان، فولاد سیرجان ایرانیان، طبیعت، ایفاسرام اردکان، شهرداری گنبد و مس رفسنجان به روش نخست رای دادند و باشگاه‌های چادرملو اردکان، هورسان رامسر و پاس گرگان از روش دوم استقبال کردند.
باشگاه‌های شهداب یزد و پیکان تهران هیچ‌ کدام از روش ها را انتخاب نکردند و سایپا هم رای ممتنع داده است.
بر اساس روش انتخابی برای ادامه لیگ برتر مردان، مسابقات هفته 26 مرحله مقدماتی به‌جای 23 اسفند در روز یک‌شنبه 6 اسفند برگزار می‌شود.
همچنین مسابقات دور اول پلی‌آف (یک چهارم نهایی) در تاریخ های 23 تا 28 اسفند پیگیری خواهد شد و مرحله نیمه نهایی لیگ برتر مردان در روزهای 5 ، 7 و 9 فرودین ماه سال 1403 دنبال می‌شود.
بدین ترتیب با انتخاب این روش دیدارهای رده بندی و فینال لیگ برتر مردان روزهای 15، 17 و 19 فروردین سال آینده برگزار می‌شود.
تمامی دیدارهای مراحل پلی‌آف به صورت دو برد از سه مسابقه انجام خواهد شد.
براساس تصمیم فدراسیون تمامی مسابقات پلی‌آف و پلی‌اوت به صورت متمرکز در تهران سالن فدراسیون (پلی‌آف) و خانه والیبال (پلی‌اوت) برگزار خواهد شد.
برنامه کامل ادامه لیگ برتر مردان به شرح زیر است:
چهارشنبه 25 بهمن؛ دیدارهای هفته بیست و یکم مقدماتی
چهارشنبه دوم اسفند؛ دیدارهای هفته بیست و دوم مقدماتی
یکشنبه ششم اسفند؛ دیدارهای هفته بیست و ششم مقدماتی
چهارشنبه نهم اسفند؛ دیدارهای هفته بیست و سوم مقدماتی
چهارشنبه 16 اسفند؛ دیدارهای هفته بیست و پنجم
یکشنبه 20 اسفند؛ دیدارهای هفته بیست‌و چهارم
23 تا 28 اسفند؛ دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی
پنجم تا نهم فرودین 1403؛ دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی
15 تا 19 فروردین 1403؛ دیدارهای نهایی (رده‌بندی و فینال)
انتهای پیام/