خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شکایت بایدن از حجم کم چیپس در بسته‌ها!

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 19:52
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده از حجم کم چیپس در بسته‌ها شکایت کرد.
بايدن،ذهني،مقدار،وزن،بسته،سن،متوجه،شبكه،دوره

بایدن در ویدئویی که در شبکه اجتماعی X منتشر شد، گفت: زمانی که برای تماشای فوتبال تنقلات می‌خرید، ممکن است متوجه یک چیز شده باشید: بطری‌های نوشیدنی کوچک‌تر شدند و چیپس‌های کمتری در بسته‌بندی چیپس‌ها وجود دارد.
بایدن خشمگین بود که شرکت‌ها با کاهش مقدار محصول در بسته فکر می‌کنند که هیچ کس متوجه این موضوع نمی‌شود.
به گزارش پراودا به نقل از شبکه آر ای ان، وی از آن‌ها خواست تا از فریب مردم دست بردارند و به اصطلاح انقباض تورمی (یعنی تولیدکننده با حفظ قیمت فروش، مقدار، حجم یا وزن کالا را در بسته بندی کاهش می‌دهد) را متوقف کنند.
این در حالی است که بسیاری از شرکت‌ها این ادعای بایدن را رد کرده و گفته اند تغییر در وزن خوراکی‌ها رخ نداده است.
پیش از این، پزشک سابق باراک اوباما و دونالد ترامپ خواستار آزمایش توانایی‌های شناختی بایدن شده بود.
دیروز «مارتین ماکاری» استاد دانشگاه و جراح بیمارستان جانز هاپکینز تایید کرد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا علائم بیماری زوال عقل تهاجمی را دارد.
بایدن به دلیل سن بالا و از دست دادن توانمندی‌های ذهنی در ماه‌های گذشته زیر تیغ انتقادات قرار داشته و عده‌ای معتقدند که او صلاحیت ذهنی کافی برای اداره امور را ندارد.
او با ۸۱ سال سن، پیرترین رئیس‌جمهور مستقر آمریکاست.
چنانچه او در انتخابات ماه نوامبر یک دوره دیگر برای ریاست‌جمهوری انتخاب شود در پایان دوره ریاست‌جمهوری ۸۷ ساله خواهد بود.
پیش از این نیز «مایک جانسون» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه گفته بود که کنفرانس خبری بایدن نشان داد که او برای ریاست جمهوری مناسب نیست.