خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار انگلیس به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه اقدام بیشتر در رفح

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 18:31
انگلیس نسبت به هر گونه اقدام نظامی بیشتر رژیم صهیونیستی در رفح که میزبان جمعیت زیادی از آوارگان فلسطینی است، هشدار داد.
منطقه،رفح،غزه،اقدام،شهر،كامرون

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس امروز دوشنبه نسبت به هرگونه اقدام نظامی بیشتر رژیم صهیونیستی در منطقه رفح در غزه هشدار داد.
کامرون در این مورد توضیح داد: ما بسیار نگران وضعیت هستیم و می‌خواهیم اسرائیل (اقدام خود را) متوقف کرده و به طور جدی قبل از هر گونه اقدام بیشتر فکر کند.
شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه طی روزهای جنگ علاوه بر جمعیت خود، میزبان ده‌ها هزار نفر از ساکنان نوار غزه از مناطق مرکزی و شمالی بوده و هم اکنون جمعیت این شهر نزدیک به یک و نیم میلیون نفر شده است.
مقامات ارشد صهیونیست طی روزهای اخیر به صراحت از نیت رژیم اسرائیل برای حمله به شهر رفح خبر داده‌اند تا گذرگاه و حدفاصل این منطقه با مصر را به کنترل خود درآورند و به زعم خود، گردان‌های باقیمانده حماس را در این منطقه از بین ببرند.
این اظهارات و تحرکات صهیونیست‌ها باعث نگرانی کشورهای منطقه و حتی حامیان تل آویو شده و برخی منابع مطلع در منطقه نوشتند که مصر تعدادی تانک و تجهیزات در مرز مستقر کرده است.
انتهای پیام/