خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش ۸۰ درصدی ناوگان اتوبوسرانی منطقه ۲۲

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 17:47
شهردار منطقه ۲۲ از افزایش ناوگان اتوبوسرانی پهنه شمال غربی با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک در نیمه دوم سال جاری در این منطقه خبر داد.
منطقه،حمل،نقل،خطوط،ناوگان،خط،عمومي،كاهش،افزايش

مسعود نصرتی شهردار منطقه ۲۲ تهران گفت: با توجه به گستردگی جغرافیایی، شکل‌پذیری شهری و جمعیت رو به رشد این منطقه علاوه بر توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در سنوات گذشته همچنان شاهد کمبود ناوگان شهری در غربی‌ترین نقطه پایتخت هستیم.
در همین راستا با پیگیری و نشست‌های متعدد صورت گرفته از سوی مدیریت شهری منطقه ۲۲ و همکاری مدیران ارشد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، تعداد ناوگان اتوبوسرانی منطقه از ۳۰ تا ۳۶ دستگاه بصورت متغیر در نیمه اول سال جاری به ۶۴ ناوگان در نیمه دوم سال رسید.
شهردار منطقه ۲۲ بیان کرد: با افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی و فعالیت حداکثری خطوط و همچنین بازنگری‌هایی که در برخی از خطوط طی ماه‌های گذشته صورت گرفته شاهد افزایش رضایت ساکنین منطقه ۲۲، سطح پوشش مناسب و استاندارد در حمل و نقل عمومی داخل منطقه و کارآمد نمودن خطوط به جهت فعالیت درون منطقه‌ای و همچنین تسهیل در دسترسی به ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی، کاهش مدت زمان سفر و کاهش سر فاصله‌های زمانی اتوبوس‌ها از دو ساعت به ۴۰ دقیقه در ایستگاه‌ها و پایانه‌ها بوده ایم.
کاهش زمان انتظار شهروندان با فعالیت بیش از ۸۰ درصدی خطوط حمل و نقل عمومی در محلات منطقه۲۲
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد خطوط حمل و نقلی منطقه ۲۲ فعال و در حال خدمات‌رسانی به شهروندان می‌باشند؛ افزود: در حال حاضر تعداد ۱۱ خط اتوبوس فعال در منطقه ۲۲ وجود دارد و طی هفته‌های گذشته دو خط اتوبوسرانی ۳۲۲ از پایانه دریاچه شهدای خلیج فارس به مترو صادقیه و خط ۳۲۶ منطقه از پایانه مترو چیتگر به شریعتی کاملا نوسازی و اتوبوس‌های جدید وارد خط شده و با افزایش ۱۹ دستگاه اتوبوس به این دو خط، ظرفیت منطقه در خدمات‌دهی به شهروندان در حوزه حمل و نقل افزایش پیدا کرده است.
نصرتی اظهار کرد: در فاز دوم طرح قرار است تا خطوط ۳۲۴ و ۳۲۵ اتوبوس با تزریق ۱۴ دستگاه اتوبوس جدید به این دو خدمات رسانی به شهروندان را بصورت مطلوبتری ادامه خواهیم داد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری منطقه ۲۲ افزایش سطح پوشش و کاهش سرفاصله اعزام ناوگان خطوط، کاهش زمان انتظار مسافر و بهینه‌سازی مسیر و کارآمد نمودن خط را با تزریق ناوگان‌های جدید و نوسازی شده به این منطقه را در دستور معاونت حمل و نقل و ترافیک کار خود قرار داده است.
منبع: روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲