خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سری A ایتالیا 20 تیمی ماند

تسنیم | ورزشی | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 17:41
لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا با وجود تقاضای چند تیم مطرح آن برای کاهش تعداد تیم ها با شیوه فعلی به کار خود ادامه خواهد داد.
كاهش،تيم،A،سري،ايتاليا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تلاش‌های 4 باشگاه یوونتوس، اینتر، میلان و رُم برای کاهش تعداد تیم‌های سری A ایتالیا از 20 تیم به 18 تیم در فصل آینده به بن‌بست خورد.
سازمان لیگ فوتبال ایتالیا امروز (دوشنبه) تشکیل جلسه داد و یکی از موضوعاتی که در آن مورد بررسی قرار گرفت، بحث کاهش تیم‌های سری A بود که با مخالفت 16 تیم این رقابت‌ها همراه بود.
به این ترتیب با اعلام رضایت اکثریت تیم‌ها، سری A همچنان به شیوه فعلی و با 20 تیم برگزار خواهد شد.
اصلی‌ترین دلیل درخواست 4 باشگاه یوونتوس، میلان ، اینتر و رُم برای کاهش تعداد تیم‌های لیگ، کاهش تعداد بازی‌ها و در نتیجه کاهش فشار روی بازیکنان بود که به سبب تقویم پرفشار فعلی، در معرض مصدومیت‌های متوالی هستند.
با این وجود از آنجایی که کاهش تعداد تیم‌ها از 20 به 18 مستلزم سقوط 4 تیم به دسته پایین‌تر است و نبردی که در پایین جدول برای بقا در سطح اول فوتبال ایتالیا وجود دارد، بسیاری از تیم‌ها به خصوص تیم‌‌های نیمه پایین جدول از این طرح استقبال نکردند.
انتهای پیام/