خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طالبان: کشورهای اسلامی برای توقف نسل‌کشی در غزه کاری کنند - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 16:31
وزارت خارجه حکومت طالبان ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، از دولت های مؤثر بین المللی و منطقه ای، کشورهای اسلامی و سازمان های حقوق بشری خواست برای توقف نسل کشی در غزه کاری کنند.
غزه،اسلامي،حملات،طالبان،كشورهاي،وزارت،رژيم،حكومت،جنگ

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه حکومت طالبان در بیانیه‌ای در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی در غزه نوشت: پس از چهار ماه حملات وحشیانه به شمال و جنوب نوار غزه فلسطین، دیروز متجاوزان صهیونیست حملات وحشیانه‌ای را به شهر رفح آغاز کردند که حدود یک و نیم میلیون فلسطینی که بیشتر آنها کودک و زن بودند از ترس بمباران و جنگ در آنج پناه گرفته‌اند.
بیانیه با اظهار اینکه این حملات بحران جاری را عمیق‌تر کرده است، افزود: امارت اسلامی جنایات مداوم صهیونیست‌ها را به شدت محکوم می‌کند و خواستار پایان فوری آن است.
در ادامه بیانیه آمده است: امارت اسلامی افغانستان از دولت‌های مؤثر بین‌المللی و منطقه‌ای، کشورهای اسلامی و سازمان‌های حقوق بشری می‌خواهد جلو نسل‌کشی جاری در غزه و فلسطین اشغالی را گرفته و به راه‌حل اساسی برای این قضیه دست یابند.
وزارت خارجه طالبان همچنین تأکید کرد: ادامه نسل‌کشی در غزه، نظم بین‌المللی حاکم و ارزش‌های آن را با پرسش‌های جدی مواجه کرده است و این نسل‌کشی قرن اعتبار ضعیف سازمان‌های بین‌المللی و کنوانسیون‌های بشردوستانه را بیش از پیش از بین خواهد برد.
«لطف الله خیرخواه»، معاون علمی وزارت تحصیلات عالی حکومت طالبان پیش از این در نشستی گفته بود آمریکا در کنار رژیم اسرائیل ایستاده است و به طور مستقیم در جنگ غزه دخیل است.
در حالی که کشورهای اسلامی هیچ موضعی نگرفته‌اند تا دستکم این جنگ متوقف شود.
«شاکرالله وحدت»، رئیس ارشاد و دعوت وزارت تحصیلات عالی حکومت طالبان نیز تاکید کرده بود: اگر امروز کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس سر تعظیم فرود نمی‌آوردند، آمریکا، فرانسه، انگلیس و رژیم صهیونیستی علیه مردم و کودکان مظلوم فلسطینی جنایت نمی‌کردند.
انتهای پیام/.