خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدرالحسینی: تشدید حملات صهیونیست‌ها به رفح نتایجی برای این رژیم به همراه ندارد - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 16:13
کارشناس تحولات غرب آسیا حمله رژیم صهیونیستی به رفح را در راستای اقدامات عصبی و غیرعقلانی چهار ماهه گذشته این رژیم خواند و معتقد است تداوم چنین اقداماتی به کاهش تاب آوری ساکنان فلسطین اشغالی منجرمی شود و تل آویو را به اهداف خود نمی رساند.
صهيونيستي،رژيم،اقدامات،رفح،غزه،فشار،ساكنان،حمله،بيني،آمريكا، ...

«سید رضا صدرالحسینی» در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم درباره چرایی تشدید حمله هوایی دیشب نظامیان صهیونیستی به رفح که به شهادت بیش از 100 فلسطینی منجر شد، اظهار داشت: یکی از اساسی‌ترین موضوعاتی که طی چهارماه گذشه باید بدان توجه کرد اقدامات عصبی و بدون عقلانیت رژیم صهیونیستی در قبال غزه است.
این اقدامات را به هیچ عنوان نمی‌توان با استانداردهای نظامی و عقلانی مقایسه کرد.
بر همین اساس، رژیم صهیونیستی که برای موجودیت خود در حال کشتار مردم غزه است، دست به هراقدامی خواهد زد که عقل شیطان هم به آن نمی‌رسد و مسئله رفح از این موضوع مستثنی نیست.
این کارشناس تحولات غرب آسیا در پاسخ به این سوال که « برخی تحلیلگران معتقدند هدف رژیم صهیونیستی از حمله به رفح کوچاندن فلسطینیان به مصر است و برخی دیگری بر این باورند تل آویو می‌خواهد حماس را در مذاکرات آتش بس و آزاد کردن اسرای صهیونیستی تحت فشار قرار دهد» گفت: اقدامات غیرعقلانی و کاملا از روی حب و بغض، شرایطی را پدید می‌آورد که رژیم صهیونیستی برای رسیدن به بعضی از اهداف خود مثل کوچاندن مردم غزه به مناطق دیگر و یا تحت فشار قرار دادن مقاومت مرتکب آن می‌شود اما از آنجایی که چنین اقداماتی غیرعقلانی است، نتایجی که رژیم صهیونیستی به دنبال آن است محقق نخواهد شد و حتی می‌تواند نتایج معکوس داشته باشد.
وی با اشاره به تهدید مصر برای لغو پیمان کمپ دیوید گفت: اکنون مصر در شرایطی نیست که بتواند پیمان کمپ دیوید را به طور یکجابنه لغو کند آنهم در شرایطی که حدود 45 سال از امضای آن می‌گذرد البته بیان این نکته نشانه‌ای از پشیمانی سازشکاران است چرا که آنان با تاخیر 45 ساله ماهیت رژیم صهیونیستی را شناختند.
در اینجا باید به این نکته اشاره کنم، کسانی که برای رژیم صهیونیستی قابلیت توافق و شازش قائل نبودند امروز سخنانشان به اثبات رسیده‌است که این رژیم مانند آمریکا به هیچ یک از توافقات خود پایبند نبوده و هرکجا که تصور کند، منافعش به خطر افتاده است، تمام توافقات گذشته را زیر پا خواهد گذاشت.
این تحلیلگر تحولات غرب آسیا درباره احتمال تداوم حمله ارتش صهیونیستی به رفح گفت: با توجه به غیر عقلانی بودن رفتار رژیم صهیونیستی طی چهار ماه گذشته و با روند شناسی این اقدامات، هیچ مسیر روشن و شفافی نمی‌توان برای اقدامات آینده این رژیم پیش بینی کرد.
از آنجایی که رژیم صهیونیستی مانند مار زخمی است امکان دارد اقدامات غیرقابل پیش بینی دیگری را انجام دهد.
وی تاثیر اقدامات غیرعقلانی نظامیان صهونیستی در نوار غزه را کاهش تاب آوری افکارعمومی جهان و ساکنان سرزمین‌ اشغالی فلسطین دانست و گفت: همانگونه که مشاهده می‌کنیم با افزایش اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی ساکنان سرزمین‌های اشغالی به ویژه خانواده اسراء و مفقودین به دولت نتانیاهو برای آتش بس و تبادل اسراء فشار بیشتری می‌آورند و این خواسته را به صورت روز مره در تظاهرات خودشان بیان می‌کنند.
هرچند پیش بینی روشن و شفافی درباره آینده منطقه وجود ندارد اما می‌توان گفت که در نهایت اقدام رژیم صهیونیستی به کاهش تاب آوری ساکنان سرزمین‌های اشغالی و پیروزی مردم فلسطین منجر خواهد شد.
صدرالحسینی درباره مخالفت آمریکا با حمله رژیم صهیونیستی به رفح گفت: واشنگتن و تل آویو هیچ اختلاف راهبردی با یکدیگر ندارند اما در بکار بردن برخی از تاکتیک‌ها با یکدیگر اختلاف دارند که این اختلافات به عرصه رسانه‌ها نیز کشیده شده‌اند.
با وجود این، باید گفت رژیم صهیونیستی به دلیل فشار عصبی شدیدی که دارد امکان دقیق برآورد و پیش بینی آینده و افکار عمومی جهان را ندارد ولی آمریکا امکان دقیق‌تری از این برآورد دارد و این خطر را احساس می‌کند که با افزایش فشار رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه اتفاق‌های غیرقابل کنترلی در داخل آمریکا و سایر نقاط جهان علیه صهیونیست‌ها رخ خواهد داد و سرعت سرنگونی رژیم صهیونیستی شتاب بیشتری خواهد گرفت.
انتهای پیام/