خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تسویه تسویه 262 میلیاردی مطالبات شرکت خودرویی ستاره ماشین‌آلات آسمان با مالباختگان - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 15:53
دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین از تسویه 262 میلیارد تومان از مطالبات مالباختگان یک شرکت خودرویی در قزوین خبر داد .
قزوين،قضايي،شركت،مطالبات،پرونده،خودرو،تومان،پرداخت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، حسین رجبی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین اظهار کرد: در ماه‌های گذشته یک شرکت فعال در زمینه پیش فروش خودرو با تبلیغات وسیع در سطح شهر و رسانه‌ها با اقدامات متقلبانه وعده تحویل خودرو به نرخ کمتر از بازار را داده و سرمایه‌های مردم را جمع‌آوری کرده بود.
وی ادامه داد: بعد از اینکه شرکت توانایی تحویل خودرو و پرداخت مطالبات را نداشته با شکایت شکات، برای دو نفر از مدیران شرکت به اتهام کلاهبرداری و اخلال در نظم اقتصادی در دادسرای مرکز قزوین پرونده قضایی تشکیل شده و متهمین با قرار وثیقه 150 میلیاردی روانه زندان شدند.
رجبی اضافه کرد: بعد از بررسی‌های صورت گرفته و تلاش مجموعه قضایی و توافقنامه‌ای که بین متهمان و مالباختگان منعقد شد، مبلغ 67 میلیارد تومان از سرمایه‌های 256 نفر از طلبکارانی که پرونده قضایی تشکیل داده بودند پرداخت شد و 195 میلیارد تومان از بدهی مابقی افرادی که از متهمین شکایت نکرده بودند با توافق صورت گرفته و تحت نظارت بازپرس عودت داده شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین در پایان با بیان اینکه در مجموع مبلغ 262 میلیارد تومان بابت مطالبات به سرمایه‌گذاران این شرکت عودت داده شده است، خاطر نشان کرد: فرایند پرداخت مطالبات 10 نفر از مالباختگانی که حاضر به امضای توافق نامه نبوده و تمایلی به رضایت نداشتند، از طریق تشکیل پرونده قضایی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/.