خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سخنگوی طالبان در پاسخ به تسنیم: مواضع «امارت اسلامی» برای شرکت در نشست دوحه نهایی نشده است

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 15:31
سخنگوی هیئت حاکمه طالبان در افغانستان با اشاره به درخواست مقامات سازمان ملل از کابل برای حضور درنشست دوحه گفت هنوز مواضع «امارت اسلامی» برای شرکت در این نشست نهایی نشده است.
دوحه،دستوركار،طالبان،افغانستان،هيئت،تركيب،حكومت،قرار

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح الله مجاهد» در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درباره حضور هیئت حاکمه افغانستان در نشست دوحه اظهار داشت: «هنوز در مورد نشست دوحه مواضع امارت اسلامی نهایی نشده است و زمانی که مشخص شد درباره آن سخن خواهیم گفت».
بر اساس گزارش‌ها، نشست دوحه برای افغانستان قرار است در 29 و 30 بهمن با حضور نمایندگان کشورها و سازمان‌های بین‌المللی برگزار شود، اما به نظر می‌رسد هنوز فهرست شرکت‌کنندگان و دستورکار آن نهایی نشده است.
«امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان اواسط بهمن ماه سال جاری با «رزا اوتنبایوا» رئیس هیئت معاونت سازمان ملل در کابل درباره ترکیب و دستورکار نشست قطر گفتگو کرده بود.
«عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه حکومت طالبان در شبکه اجتماعی ایکس درباره این دیدار نوشت: متقی درباره روشن شدن ترکیب و دستورکار نشست دوحه توضیح بیشتری خواسته است.
پیش از این نیز مسئولان سازمان ملل در افغانستان گفته بودند یکی از موضوعات این نشست بررسی مسئله به‌رسمیت شناخته شدن حکومت طالبان است.
به‌‎نظر می‌رسد تأکید طالبان بر دریافت اطلاعات دقیق در مورد ساختار، دستورکار و ترکیب نشست دوحه به این دلیل است که هیئت حاکمه افغانستان نمی‌خواهد در شرایطی قرار بگیرد که همه چیز از پیش تعیین شده باشد و تصمیمات از پیش اتخاذ شده باشد و در نهایت در یک عمل انجام شده قرار بگیرد.
انتهای پیام/.