خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استاندار همدان: منتظر جهانی شدن همدان در سال آینده هستیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 15:12
استاندار همدان با اشاره به اینکه منتظر جهانی شدن همدان در سال آینده هستیم، گفت: پس از ثبت جهانی باید تکمیل فرآیند کار را ادامه دهیم و همدان را در قامت جهانی در کشور و دنیا مطرح کنیم.
همدان،گردشگري،حضور،استان،نمايشگاه،كشور،هفدهمين،گردشگر،اشاره، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، احوالات نخستین روز از حضور همدان در هفدهمین نمایشگاه گردشگری نشان می‌دهد انگار پس از سال‌ها استان همدان توانسته به جایگاه قابل قبولی در حوزه گردشگری دست پیدا کند و این را می‌توان از حضور قابل توجه بازدید‌کنندگان از غرفه همدان نتیجه گرفت.
هفدهمین نمایشگاه گردشگری امسال در 30 سالن تخصصی در 60 هزار متر‌مربع برگزار شده که قرار است 600 بسته سرمایه‌گذاری با همکاری استانداران کشور که از قبل برای این نمایشگاه در استان‌های مختلف کشور احصا گردیده است معرفی شود.
همچنین زمینه‌های لازم برای صدور موافقت اصولی‌تری بی‌نام فراهم شده و از 12 کشور فعالان گردشگری در این رویداد حضور به عمل رسانده و 68 شرکت فعال برای بازدید حضور دارند.
در این دوره از نمایشگاه 20 چهره رسانه‌ای دنیا حضور فعال دارند و 50 نشست و همایش تخصصی نیز در نظر گرفته شده است.
الزام به مقصد شدن گردشگری همدان
در حاشیه نخستین روز از هفدهمین نمایشگاه گردشگری کشور استاندار با حضور در اتاق خبر غرفه همدان، گفت: سال قبل با اینکه برای حضور همدان در نمایشگاه گردشگری زحمات زیادی کشیده شده بود اما مطلوب نبود و اشکالاتی به آن وارد بود اما به نظر می‌رسد امسال حضور چشمگیر، مقرون به صرفه و اثر‌گذار‌تر است.
علیرضا قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه همدان می‌تواند به عنوان مقصد گردشگری در کشور مطرح شود، گفت: باید جاذبه‌های پایتخت تاریخ و تمدن ایران را به طور شایسته‌ای معرفی کنیم تا زمینه حضور گردشگر در همدان بیش از پیش فراهم شود.
وی عنوان کرد: اقدامات دو سال گذشته برای پرونده ثبت‌جهانی "هگمتانه و مرکز تاریخی همدان" ستودنی بود و با پیگیری‌های مجدانه استان و وزارتخانه میراث‌فرهنگی بخش عمده‌ای از موانع رفع و در نهایت به طور شایسته‌ای میزبان ارزیاب یونسکو بودیم.
مقام عالی دولت در استان همدان با اشاره به اینکه منتظر جهانی شدن همدان در سال آینده هستیم، اظهار کرد: پس از ثبت‌جهانی باید تکمیل فرآیند کار را ادامه دهیم و همدان را در قامت جهانی در کشور و دنیا مطرح کنیم.
وی با بیان اینکه توجه به گردشگری یکی از برنامه‌های عملیاتی در استان همدان است، اضافه کرد: با توجه به بحران آب، کشاورزی نمی‌تواند محور توسعه استان باشد و تاکید می‌کنیم مسیر اقتصادی به سمت گردشگری سوق پیدا کند.
قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه حضور در نمایشگاه گردشگری تهران یکی از زمینه‌های جذب گردشگر و رونق این صنعت جذاب است، گفت: جانمایی‌ غرفه، غرفه‌آرایی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها به شرط حفظ کیفیت از جمله موضوعات مورد تاکید استان بود که محقق شد.
وی با اشاره به اینکه همدان در ابتدای مسیر گردشگری قرار دارد، بیان کرد: علاوه بر تمرکز بر گردشگری فرهنگی و اقتصادی باید در حوزه فناوری اطلاعات، توجه به علم و فناوری و دانشگاه‌های قدرتمند نیز تمرکز داشته باشیم.
قاسمی‌فرزاد با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت در همدان، ادامه داد: پزشکان حاذقی در همدان حضور دارند و باید با توسعه زیرساخت‌های لازم، زمینه حضور گردشگر سلامت را در استان فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه گردشگر مُبلغ است و ما باید فرهنگ گردشگرپذیر بودن را در استان تقویت کنیم، افزود: باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار واقعی در همدان باشیم و در ارائه خدمات و زیرساخت‌ها بیش از پیش تلاش کنیم.
به گزارش تسنیم، هفدهمین نمایشگاه گردشگری کشور از امروز تا 26 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کشور در حال برگزاری است و استان همدان نیز با متراژی بالغ بر 770 متر به صورت اختصاصی و مشارکت بخش‌ خصوصی و دولت در سالن 27 حضور دارد.
انتهای پیام/