خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معرفی ظرفیت‌های گردشگری قشم به کل ایران - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 14:24
مدیر میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این منطقه در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با هدف معرفی جاذبه های گردشگری، توانمندی های صنایع دستی و ارائه فرصت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری جزیره حضور دارد.
قشم،جزيره،گردشگري،نمايشگاه،صنايع،اسكله،دستي،حوزه،لافت،حرا،سا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، رستم گورانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نمایشگاه ظرفیت‌های مختلف جزیره قشم در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی، اقامتگاه‌های بومگردی، جامعه هتلداران، تفریحات دریایی و ژئوپارک جهانی قشم به علاقه‌مندان معرفی خواهد شد.
وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته برخی از کتب تالیف شده درباره گردشگری و فرهنگ و سنت‌های جزیره قشم در این نمایشگاه عرضه خواهد شد و گروهی از فعالان حوزه صنایع دستی و یکی از گروه‌های موسیقی بومی جزیره قشم نیز به ارائه کارهای هنری خود می‌پردازند.
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: با توجه به برگزاری موفق رویداد قشم بوم و مرکز نوآوری یامال و تینال جهت احصا ظرفیت‌های روستاهای جزیره، به معرفی و تشریح این رویدادهای فرهنگی و گردشگری برای مراجعه کنندگان پرداخته می‌شود.
گورانی خاطرنشان کرد: همچنین با برنامه‌ریزی صورت گرفته سامانه‌های یکپارچه جهت ارائه خدمات در این حوزه نیز در نمایشگاه معرفی خواهند شد.
وی تصریح کرد: هدف از شرکت در این نمایشگاه برقرار ارتباط با سایر نقاط کشور و جذب سرمایه گذاری برای حوزه‌های مرتبط با صنعت گردشگری و صنایع دستی است و بسته‌های سرمایه گذاری حوزه گردشگری در این نمایشگاه ارائه می‌شود.
این مقام مسوول گفت: امیدواریم با حضور فعال در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته، بستر مناسب جهت توسعه زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری سبز و رونق صنعت گردشگری در جزیره قشم فراهم شود.
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از امروز 23 بهمن ماه آغاز و تا 26 بهمن‌ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا است.
نگاهی به جاذبه‌های گردشگری قشم
از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری جزیره قشم می‌توان به ژئو پارک جهانی قشم، قلعه پرتغالی‌ها، بام قشم، جنگل حرا(مانگرو)، خلیج دلفین‌ها، تنگه چاهکوه، پارک کرودیل‌ها، پیرتم سنیتی، بندرتاریخی لافت، غار خوربس، قبرستان انگلیسی‌ها، موزه ژئوپارک اشاره کرد.
پلاژ ساحل طلایی یکی از زیباترین ساحل‌ها با ماسه های نرم و آب‌های زلال است که به رستوران و واحدهای اقامتی مجهز است، مسجد با شکوه روستای رمچاه ومرکز تحقیقات بیوتکنولوژی خلیج فارس در کیلومتر 15 ساحل جنوبی با مرکز پرورش گل‌های مینیاتوری، قارچ‌های خوراکی رنگی و ارکیده‌های زیبا از دیگر دیدنی‌های این جزیره به‌شمار می رود.
ژئو سایت دره ستاره‌ها مجموعه‌ای اعجاب انگیز از پدیده‌های زمین شناسی، غول سنگ‌ها و کوه سرها در روستای برکه خلف، جزایر ناز در کیلومتر 22 ساحل جنوبی که هنگام مد آب دریا باید با قایق به این جزیره کوچک رفت ولی هنگام جزر می‌توان پای برهنه بر ماسه‌های مرطوب، قدم زنان تا جزیره ناز رفت و از بلندای آن به تنگه هرمز و جزیره لارک نگریست.
شیب دراز، هنگام و کندالو از جمله مناطق گردشگری است که همه ساله پذیرای خیل عظیمی از گردشگران دریایی برای دلفین‌‌نگری است و بنادر لافت، گورزین، دهخدا، سهیلی، طبل و گوران نیز از دیگر مناطق برخوردار هستند که چشم هر طبیعت دوستی را به منظور بهره‌‌گیری از اکوسیستم طبیعی و زیست‌ بوم گیاهی و جانوری از جمله جنگل‌های حرا که زیستگاه انواع پرندگان، آبزیان و دوزیستان است را به خود جلب می‌کند.
جنگل حرا که در شمال غرب جزیره قشم خودنمایی می‌‌کند، از جنگل‌ های پنجگانه استان هرمزگان و یکی از ذخیره‌گاه‌ های زیست‌ کره ایران به شمار می‌‌رود به دلیل شرایط اکولوژی مناسبی آن زیستگاه انواع پرندگان، آبزیان و دوزیستان است.
سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق اسکله پهل بندرعباس به اسکله لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.
انتهای پیام/7558/.