خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ضرورت تداوم ساخت فیلم سینمایی با موضوع شهدای قم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 13:41
مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری قم، گفت: یکی از اتفاقات خوب جشنواره فجر نمایش فیلم سینمایی «مجنون» با موضوع شهید زین الدین بود، امیدواریم در سال های آتی جشنواره هم فیلم های دیگری از شهدای قم تولید و به نمایش درآید.
قم،جشنواره،سينما،فيلم،فجر،برگزاري،فرهنگي،احمد،سينمايي،نسل،ان ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در حاشیه برگزاری چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در قم در گفت‌وگو با خبرنگاران با قدردانی از عوامل برگزاری این جشنواره، اظهار داشت: برگزاری این جشنواره با استقبال خوب علاقه‌مندان در استان قم به شور و نشاط برنامه‌های دهه فجر افزوده است.
وی تصریح کرد: یکی از اتفاقات خوب جشنواره فجر نمایش فیلم سینمایی «مجنون» با موضوع شهید زین‌الدین فرمانده لشکر 17 علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) بود که جشنواره را برای قمی‌ها از ادوار پیشین متمایز می‌کرد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری قم افزود: امیدواریم در سال‌های آتی جشنواره، هم فیلم‌های دیگری از شهدای قم به نمایش درآید و هم سینماهای بیشتری برای نمایش همه فیلم‌ها اختصاص پیدا کند.
طباطبایی‌نژاد در ادامه یکی از رسالت‌های سینما را انتقال واقعیات به مخاطبان عنوان کرد و گفت: بسیاری از ما از زلزله بم شنیده بودیم اما تلخی این رویداد مهیب را روی پرده سینما در فیلم «احمد» دیدیم و در عین حال مدیریت و رهبری شهید کاظمی در 18 ساعت ابتدایی این رویداد تلخ به تصویر کشیده شده بود که تلخی زیاد این حادثه را تا حدی متوازن می‌کرد.
وی با بیان اینکه صرف فیلم تلخ ساختن هنر نیست، افزود: فیلم «احمد» قطعاً از آثاری بوده که به سختی تولید شده اما کارگردان به خوبی از پس کار برآمده بود و برای مخاطب عام جذاب است، در عین حال که مخاطب خاص انتقاداتی نیز خواهد داشت و همرزمان و دوستان حاج احمد کاظمی بهتر می‌توانند درباره این فیلم و شخصیتی که از حاج احمد به تصویر کشیده شده بود، قضاوت کنند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در طول 45 سال گذشته دوران انقلاب وقایع مهمی داشتیم که می‌تواند موضوع فیلمسازی اهالی سینما شود.
برگزاری جشنواره فجر در تقویت سواد سینمایی هنرجویان سینما مؤثر است
سید حمیدرضا منتظری در حاشیه برگزاری چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در قم در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر فرصت مناسبی برای توجه به آموزش سینما و رشد فعالیت‌های سینمایی است.
وی تصریح کرد: یکی از فرصت‌های سال‌های اخیر اکران همزمان آثار جشنواره فیلم فجر در استان‌ها است و فیلمسازان و هنرجویانی که امکان حضور در پایتخت را ندارند، می‌توانند در شهر خود به تماشای بخشی از آثار این جشنواره بنشینند.
مدرس انجمن سینمای جوان قم به ظرفیت‌ غنی نیروی انسانی متخلق و کارآمد ساکن در شهر قم که حامی اندیشه سینما هستند اشاره کرد و گفت: حضور چهره‌های ارزشمند فرهنگی کشور صاحب‌نظر هنر دینی در شهر قم باید مورد توجه باشد و فرصت میزبانی از این ذخایر فرهنگی و هنری کشور در محل برگزاری جشنواره فیلم فجر و بسترسازی برای تعامل و تبادل اندیشه خانواده بزرگ سینما و رسانه قم با این ذخایر فرهنگی و هنری، اتفاق خوب چهل و دومین جشنواره فیلم‌فجر در استان قم بود.
این تهیه‌کننده فیلم‌کوتاه در قم همچنین درخصوص ضرورت تماشای آگاهانه، مطالعه، تحلیل و تبادل‌نظر پیرامون آثار سینمای ایران برای نسل جدید سینما، بیان کرد: صنعت سینما در کنار تجهیرات فنی و تکنیکی نیازمند بهره‌مندی نیروی انسانی متخلق و کارآمد است و به واقع سینمای ایران در آینده توسط همین نسل هنرجویان امروز ساخته خواهد شد و باید توجه ویژه‌ای به تأمین نیروی انسانی و حمایت از نسل جدید سینما داشته باشیم.
این منتقد و مدرس سینما در قم خاطرنشان کرد: امیدوارم در دوره فعلی مدیریت فرهنگی و هنری کشور تدبیری شود تا هنرجویان سینما به درستی حمایت شوند و در خصوص کسب دانش فنی و محتوایی سینمایی رشد کنند تا این سرمایه انسانی برای شهر قم باقی بماند و زمینه‌ساز تولیدات قابل دفاع، توسط یک نسل متخلق و متعهد باشیم.
انتهای پیام/452/