خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 13 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آثار راه یافته به جشنواره بین‌المللی تئاتر غرب کشور معرفی شد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 13:41
دبیر جشنواره بین المللی تئاتر کردی سقز آثار راه یافته به این دوره از جشنواره را اعلام کرد.
جشنواره،سقز،نمايش،كارگرداني،تئاتر،شهرستان،انتخاب،سنندج،آثار، ...

فریدون حامدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سقز، از برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر غرب کشور در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کردی سقز روزهای 29 بهمن ماه جاری تا سوم اسفندماه در این شهر برگزار می‌شود.
وی گفت: از مجموع 30 اثر ارسالی به هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کردی سقز ، 8 اثر از شهرهای سقز، سنندج، ارومیه، قروه و کرمانشاه و 4 اثر خارجی توسط هیئت انتخاب و بازبینی جشنواره انتخاب شدند.
دبیر جشنواره تئاتر کردی سقز افزود: نمایش «تاسه» به کارگردانی حسن ترقی و نمایش «بووکیکمان هه‌یه و زه‌ماوه‌ندی» به کارگردانی افشین خدری و نمایش «ئه‌ی بالنده» به کارگردانی توفیق ملکی از شهرستان سنندج، نمایش «ئودیپ شاریار» به کارگردانی پرویز احمدی از شهرستان سقز، نمایش «مه‌م و زین» به کارگردانی رسول بانگین و نمایش «سوپ بوقلمون» به کارگردانی سیامک دنیر از شهرستان ارومیه، نمایش «یاسای په‌له سووره کان» به کارگردانی موسی هدایتی از شهرستان قروه و نمایش «سی ئافره‌ت» به کارگردانی سعید پاکزاد از شهرستان کرمانشاه آثار داخلی راه یافته به این جشنواره هستند.
وی درباره آثار خارجی نیز عنوان کرد: از ابتدا آثاری از ترکیه، سوریه و عراق به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که ترکیه و سوریه به دلیل عدم حضور برخی از بازیگران انصراف داده و اکنون 4 اثر از عراق (2 اثر از دهکوک و 2 اثر از کرکوک) راه یافته‌اند.
حامدی خاطر نشان کرد: در مجموع 12 اثر داخلی و خارجی به این جشنواره راه یافته و با هم به رقابت می‌پردازند.
وی بیان کرد: صابر دلبینا از سنندج، رفیق نصرتی از سقز(ساکن و عضو هیئت علمی دانشگاه هنر شیراز)، تینو صالحی از سنندج (ساکن تهران)، غلامرضا همتیان از بیجار و کیانوش محمدی از سقز (ساکن تهران) به عنوان اعضای هیئت انتخاب و بازبینی هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کردی سقز انتخاب شده‌اند.
دبیر جشنواره تئاتر کردی سقز عنوان کرد: در کنار این جشنواره، مسابقه عکاسی نیز برگزار خواهد شد.
از آثار ارسالی 21 نفر عکاس، 8 نفر از بهترینان انتخاب شده و آنان موظفند که از هر نمایش 10 عکس گرفته که این در انعکاس و ماندگاری این دوره از رقابت‌ها تأثیر بسزا داشته و در پایان به آثار برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
حامدی از همه علاقه‌مندان به تئاتر خواست که در روزهای برگزاری این جشنواره حضور پیدا کنند.
انتهای پیام/481/