خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۵۰ درصد تصادفات منجر به فوت در تهران مربوط به موتورسواران است

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 11:53
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ، از جزئیات طرح ترافیکی ۱۰ خبر داد و گفت: کاهش تخلفات موتورسواران، دغدغه و مطالبه مردمی است.
موتورسواران،طرح،پليس،تهران،عنوان،راهور،تردد

سرهنگ احسان مومنی با اشاره به جزئیات اجرای طرح ۱۰ از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، از شهروندان به خاطر همکاری با مجموعه پلیس، تشکر کرده و به تشریح جزئیات این طرح پرداخت.
این مقام انتظامی عنوان داشت: طرح ۱۰ که همان نظم بخشی، ساماندهی و ایمنی تردد موتورسواران در شهر تهران است، در روز‌های آتی نیز همچنان ادامه دارد.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ، با تاکید بر این که یکی از دغدغه‌های اصلی پلیس راهور، ساماندهی تردد ها، کاهش تصادفات و تخلفاتی است که موتورسواران انجام می‌دهند، گفت: ۵۰ درصد از متوفیان حوادث رانندگی در شهر تهران مربوط به موتورسوران است و همچنین ۶۲ درصد از مجروحین حوادث رانندگی نیز مربوط به موتورسواران است، که این آمار بسیار بالا است.
وی تصریح کرد: اگر بتوانیم تخلفات و تصادفات موتورسواران را مهار کنیم، حرکتی عظیم و جهادی انجام داده ایم.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: انضباط بخشی به تردد‌های ایمن و کاهش تخلفات موتورسواران دغدغه و مطالبه مردمی است که این رویکرد، با ساماندهی موتورسواران و ایمن تردد آن‌ها تحت عنوان طرح ۱۰ مطرح و انجام شده است.
سرهنگ مومنی افزود: این طرح در سه مولفه آموزش و فرهنگ سازی، مهندسی ترافیک و اعمال قانون و اجرای مقررات آغاز شده که به عنوان مثال در موضوع اعمال قانون‌های موتورسواران به انواع مختلفی، چون توقیفات ساعتی، توقیف در پارکینگ ها، اعمال قانون و حتی اجرای طرح موتوریار به عنوان مجازات جایگزین و اقدام آموزشی انجام شده است.