خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار یونیسف و سازمان جهانی بهداشت درباره تجاوزات اسرائیل و وضعیت آوارگان در رفح

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 10:45
سازمان جهانی بهداشت و یونیسف با اشاره به اینکه شهر رفح در جنوب غزه تبدیل به یکی از پرجمعیت ترین مکان های دنیا شده و نزدیک به یک و نیم میلیون نفر در سخت ترین شرایط آنجا زندگی می کنند، درباره پیامدهای حمله رژیم اشغالگر به این منطقه هشدار دادند.
رفح،غزه،منطقه،نوار،شهر،جنوب،رژيم،اسرائيل،صهيونيستي،حمله،واقع ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بعد از جنایات وحشیانه اخیر صهیونیست‌ها علیه رفح در جنوب غزه که پیشتر اشغالگران مدعی شده بودند این منطقه امن خواهد بود، و همچنین در سایه افزایش تهدیدات رژیم صهیونیستی درباره حمله زمینی به رفح، « تدروس آدهانوم گبریسوس» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که گزارش‌ها درباره برنامه‌های اسرائیل برای تخلیه فلسطینی‌ها از منطقه رفح در جنوب نوار غزه برای گسترش تهاجم زمینی‌ بسیار نگران‌کننده است.
مدیرسازمان جهانی بهداشت در بیانیه مطبوعاتی خود به این منظور تاکید کرد، این طرح اسرائیل پیامدهای مخرب زیادی برای بیش از 1.4 میلیون فلسطینی دارد که نه جایی برای رفتن دارند و نه امکانی برای ارائه خدمات بهداشتی به آنها هست.
وی افزود، بیمارستان‌ها در خارج از شهر رفح یا کمترین خدمات ممکن را ارائه می‌دهند و یا به طور کلی از کار افتاده‌اند و ما خواستار برقراری آتش‌بس فوری در غزه هستیم.
از سوی دیگر «کاترین راسل» مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) با هشدار درباره پیامدهای فجیع حمله رژیم صهیونیستی به رفح خواستار حفاظت از نزدیک به یک و نیم میلیون فلسطینی در منطقه رفح واقع در جنوبی‌ترین منطقه نوار غزه شده و تاکید کرد، این شهر مرزی با مصر تبدیل به یکی از پرجمعیت‌ترین مکان‌های روی زمین شده است.
وی در ادامه گفت که رفح مملو از کودکان و خانواده‌هایی است که به خاطر حملات اسرائیل علیه غزه، بارها آواره شده‌اند.
به گزارش تسنیم، رژیم اشغالگر صهیونیستی بامداد امروز دوشنبه بی‌سابقه‌ترین حملات خود را به شهر و منطقه رفح واقع در جنوب نوار غزه انجام داد که تاکنون 100 شهید و صدها زخمی به‌جای گذاشته است.
جنبش حماس دولت آمریکا و جو بایدن را مسئول مستقیم کشتار وحشیانه جدید صهیونیست‌ها در رفح در جنوب نوار غزه دانسته وتاکید کرد که طرف‌های مربوطه عربی و بین‌المللی باید اقدامی فوری برای توقف توحش اشغالگران علیه غیرنظامیان بی‌دفاع غزه انجام دهند.
شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه طی روزهای جنگ علیه این منطقه علاوه بر جمعیت خود، میزبان ده‌ها هزار نفر از ساکنان نوار غزه از مناطق مرکزی و شمالی بوده و هم اکنون جمعیت این شهر نزدیک به یک و نیم میلیون نفر شده است.
مقامات ارشد صهیونیست طی روزهای اخیر به صراحت از نیت رژیم اسرائیل برای حمله زمینی به شهر رفح خبر داده‌اند تا گذرگاه و حدفاصل این منطقه با مصر را به کنترل خود درآورند و به زعم خود، گردان‌های باقیمانده حماس را در این منطقه از بین ببرند.
این تهدیدات صهیونیست‌ها واکنش‌های زیادی در سطح منطقه و جهان در پی داشته و هشدارهای زیادی درباره عواقب آن مطرح شده است.
انتهای پیام/