خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی درپی ادامه جنگ غزه

تسنیم | اقتصادی | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 09:31
مؤسسه بین المللی رتبه بندی "مودیز" اعلام کرد که به علت ادامه درگیری های نظامی در غزه، رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی برای اولین بار در تاریخ کاهش یافته است.
رتبه،اسرائيل،كاهش،موديز،اعتباري،حماس،جنگ،ادامه

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مؤسسه بین‌المللی رتبه‌بندی "مودیز" روز جمعه اعلام کرد که به علت ادامه درگیری‌های نظامی در غزه، رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی برای اولین بار در تاریخ کاهش یافته است.
مودیز امتیاز اعتباری اسرائیل را به A2 که ششمین درجه سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، کاهش داد و چشم‌انداز خود را برای رتبه اعتباری اسرائیل "منفی" نگه داشت، به این معنی که باز هم احتمال کاهش رتبه وجود دارد.
مؤسسه مودیز ریسک‌های سیاسی و مالی ناشی از ادامه جنگ این رژیم با شبه نظامیان فلسطینی حماس را دلیل این کاهش رتبه ذکر کرده است.
این آژانس رتبه بندی در بیانیه‌ای در وب‌سایت خود نوشت: ادامه درگیری نظامی با حماس، عواقب و پیامدهای گسترده‌تر آن درواقع خطر سیاسی را برای اسرائیل افزایش می‌دهد و همچنین نهادهای اجرایی و قانون‌گذاری و قدرت مالی آن را برای آینده قابل پیش‌بینی تضعیف می‌کند.
مودیز افزود: اگرچه ممکن است درگیری‌ها در غزه کاهش یابد و یا متوقف شود، در حال حاضر هیچ توافقی برای پایان دادن به خصومت‌ها و هیچ توافقی در مورد یک برنامه بلندمدت که امنیت اسرائیل را به طور کامل بازگرداند و در نهایت تقویت کند، وجود ندارد.
این سازمان تصریح کرد که "انتظار می‌رود که بار بدهی اسرائیل در واقع بیشتر از آنچه پیش از درگیری‌ها پیش بینی شده بود، باشد.
بر اساس این گزارش، مودیز رتبه اعتباری اسرائیل را در ماه اکتبر، کمتر از دو هفته پس از اعلام جنگ علیه حماس، در لیست بازبینی قرار داد.
مؤسسه‌های بین المللی "اس‌اندپی" و "فیچ" نیز اسرائیل را در لیست رصد برای رتبه بندی منفی قرار دادند، اما تاکنون امتیاز اعتباری آن را کاهش نداده‌اند.
اس اند پی ماه گذشته هشدار داد که در صورت گسترش جنگ با حماس به دیگر جبهه‌ها، مانند لبنان یا ایران، احتمالا رتبه رتبه بندی اسرائیل را کاهش خواهد داد.
انتهای پیام/