خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جشن ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی در عربستان

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 07:57
مراسم چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سرکنسولگری ایران در ریاض برگزار شد.
ايران،عربستان،مراسم،منطقه،رياض،كشورمان،مقامات،قطعاتي،بناي،سفير

مراسم شکوهمند روز ملی و جشن ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی ایران با حضور معاون امیر منطقه ریاض، معاون تشریفات وزیر خارجه عربستان سعودی، مدیران و مقامات وزارت خارجه، تنی چند از مقامات نظامی محل، جمعی از مقامات دولتی، فرهنگی، رسانه‌ای و...
سعودی، سفرا و دیپلمات‌های مقیم عربستان و نمایندگان سازمان‌های منطقه‌ای در "کاخ فرهنگ" منطقه "حی السفارات" شهر ریاض برگزار گردید.
در این مراسم، سفیر کشورمان به ترسیم چارچوب سیاست‌های منطقه‌ای ایران پرداخت و اضافه کرد: کشور‌های منطقه می‌توانند با تشکیل یک مجمع گفتگوی منطقه‌ای بنای کار بلند مدتی را در منطقه پی ریزی نمایند.
علیرضا عنایتی با اشاره به مناسبات ایران و عربستان طی ۶ ماه گذشته تاکید کرد که این روابط با سرعت و دقت به پیش می‌رود و ج.
ا.
ایران در ایجاد بنای همکاری مستحکم با پادشاهی عربستان جدی است.
سفیر ایران در ادامه با محکومیت اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، بر لزوم مسئولیت پذیری جامعه جهانی در مواجهه با نسل کشی فلسطینیان تا کید کرد.
در این مراسم گروه موسیقی سنتی "سروش مولانا" به اجرای قطعاتی از موسیقی فاخر ایرانی پرداخت.
همچنین در حاشیه سالن برگزاری مراسم قطعاتی از صنایع دستی و اقلام فرهنگی سنتی کشورمان از جمله قلمکاری، میناکاری، تصاویر دیدنی از ایران و فرش‌های ایرانی نیز به نمایش درآمد.
این اولین برنامه روز ملی کشورمان در ریاض بعد از سرگیری روابط دوکشور است.