خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدیقی: احتمال تغییر و تحول در کادر فنی تیم‌های ملی وجود دارد/ در تدارک اردوی مشترک با چین هستیم - تسنیم

تسنیم | ورزشی | دوشنبه، 23 بهمن 1402 - 00:42
رئیس فدراسیون ووشو گفت: احتمال تغییر و تحول در کادر فنی تیم های ملی وجود دارد، اما این موضوع را به قبل از آغاز اردوهای تیم ملی در اسفند ماه موکول کردیم.
ملي،مسابقات،ووشو،فدراسيون،مربيان،ليگ،باشگاهي،فني،كسب،نتيجه،م ...

امیر صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پایان رقابت‌های لیگ برتر ووشو مردان اظهار داشت: مسابقات خیلی خوب بود و رقابت‌ها بسیار نزدیک، به گونه‌ای که نتایج بعضی مسابقات برای سکوهای مختلف به بازی‌های حساسی کشیده شد.
این موضوع پویایی لیگ را نشان می‌دهد و اینکه لیگ ووشو به جایی رسیده است که هم می‌تواند جذاب باشد و هم از نظر فنی به بهبود شرایط ملی‌پوشان کمک کند.
وی در مورد حضور سرمربیان و مربیان تیم‌های ملی در لیگ‌های ووشو آقایان و بانوان و اینکه نتایج تیم‌های مربیان ملی در رقابت‌های لیگ تأثیری در آینده کاری آنها نخواهد داشت، گفت: فدراسیون هیچ منعی برای حضور مربیان تیم‌های ملی در مسابقات لیگ ندارد و دلیلش این است که اصولاً مسابقات ملی ما مقطعی است و مدت محدودی از سال زمان این مربیان را می‌گیرد.
از طرفی این مربیان از افراد شناخته‌شده و باسابقه در ورزش ووشو هستند.
رئیس فدراسیون ووشو خاطر نشان کرد: با این اوصاف طبیعی است از تجارب این دوستان در رقابت‌های باشگاهی و تیم‌های مختلف استفاده شود و این موضوع هیچ تضادی با سیاست‌های فدراسیون ایجاد نمی‌کند.
به هر حال در ووشو نیز مانند سایر رشته‌ها اِلمان‌های مختلفی برای کسب نتیجه تأثیرگذار است و فقط مربی ملی بودن نمی‌تواند ملاک موفقیت و کسب بهترین نتیجه باشد.
به هر حال رقابت، باشگاهی است و در این بین باشگاهی که توانسته باشد با برنامه‌ریزی، مدیریت و برگزاری اردوها و تمرینات مناسب شرایط بهتری را فراهم و در فصل نقل‌وانتقالات ورزشکاران بهتری را جذب کند، در نتیجه می‌شود انتظار داشت نتیجه بهتری را کسب کند.
صدیقی راجع به عملکرد تیم‌های مربیان ملی در لیگ‌های آقایان و بانوان گفت: اصولاً درباره عملکرد تیم‌های باشگاهی صحبت نمی‌کنم.
چیزی که برای فدراسیون مهم است برگزاری رویدادها در سطح فنی خوب است تا ملی‌پوشان در شاکله تیم‌های مختلف حضور داشته باشند و از ظرفیت آنها استفاده شود.
این موضوع برای ما از اهمیت بالاتری برخوردار است.
وی درباره برنامه‌های تیم ملی برای مسابقات کسب سهمیه جام جهانی در اردیبهشت ماه سال آینده هم یادآور شد: مسابقات انتخابی جام جهانی تالو و ساندا اوایل اردیبهشت ماه سال آینده در چین برگزار خواهد شد.
در تدارک هستیم اردوی مشترک با تیم ملی چین در این کشور داشته باشیم.
مسابقات چین از این جهت برای ما اهمیت دارد که به اصرار و تلاش فدراسیون ایران و حمایت فدراسیون جهانی این مسابقات شکل گرفت تا کشورهایی که نتوانستند در مسابقات قهرمانی جهان آمریکا حضور داشته باشند در مسابقات یادشده سهمیه جام جهانی را دریافت کنند.
رئیس فدراسیون ووشو در مورد وضعیت کادر فنی تیم‌های ملی ووشو نیز تصریح کرد: قطعاً بررسی لازم را خواهیم کرد و احتمال تغییر و تحول در کادر فنی تیم‌های ملی وجود دارد، اما این موضوع را به قبل از آغاز اردوهای تیم ملی در اسفند ماه موکول کردیم.
انتهای پیام/