خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جنبش امل در کنار حزب‌الله علیه اسرائیل؛ پاسخ نبیه‌بری به تلاش‌ غرب برای تطمیع و توقف حمله به مراکز صهیونیستی چه بود؟ - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 22 بهمن 1402 - 19:35
شهادت سه نفر از رزمندگان جنبش امل لبنان در جریان درگیری های هفته گذشته با ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای جنوبی لبنان و فلسطینی اشغالی سبب شده تا بسیاری از ناظران از مشارکت و همکاری این جنبش با حزب الله در عرصه میدانی عملیات طوفان الاقصی سخن بگویند.
لبنان،اسرائيل،امل،بري،لبناني،جنبش،مقامات،سفر،نبيه

به گزارش سایت عربی خبرگزاری تسنیم، تعداد شهدای جنبش امل لبنان در درگیری با نظامیان صهیونیست به شش نفر رسیده تا بدین شکل مشخص شود این جنبش تحت زعامت نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان همسو با حزب الله در مقابله با تجاوزات اسرائیل در میدان نبرد حاضر است.
.
شهادت سه رزمنده جنبش امل در درگیری های هفته گذشته، همزمان با سفر دیوید کامرون، وزیرخارجه انگلیس به لبنان و دیدار با بری با هدف جلوگیری از گسترش درگیری ها بود.
همزمان منابع صهیونیستی مدعی شدند آموس هکشتاین، میانجیگر آمریکایی قصد دارد با سفر به بیروت مقامات لبنانی را در جریان موافقت اسرائیل با عقب نشینی از بخش هایی از سرزمین های اشغالی لبنان در ازای توقف حملات مقاومت به فلسطین اشغالی قرار دهد.
«حسن اشمر»، کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیروت پیرامون نتایج سفر وزیرخارجه انگلیس به لبنان و دیدار با مقامات ارشد لبنانی گفت: کامرون در خلال سفر خود به بیروت قصد داشت تا مقامات لبنانی را از ادامه حملات مقاومت لبنان به مراکز صهیونیستی بازدارد اما در جریان دیدار خود با نبیه بری با پاسخ صریح مقامات لبنانی پیرامون ضرورت توقف حملات اسرائیل به خاک لبنان مواجه شد.
در روزهای اخیر بسیاری با اشاره به سخنرانی نبیه بری در سال 2019 مدعی شده اند که جنبش امل از همان زمان در حال آماده سازی خود به منظور هرگونه تقابل نظامی احتمالی با اسرائیل بوده و همین امر سبب شده تا امل اکنون به شریک مستقیم حزب الله در نبرد با اسرائیل در خلال عملیات طوفان الاقصی مبدل شود.
انتهای پیام/