خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دیدار امیرعبداللهیان با همتای سوری

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 22 بهمن 1402 - 19:13
وزیر امور خارجه کشورمان با آقای فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد.
كشور،فلسطين،مشترك،تاكيد،مقداد،فيصل،سوريه،مقاومت،تحولات،اهميت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرعبداللهیان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، مشورت‌های مشترک در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای را حائز اهمیت دانست.
وی بر اهمیت‌ پیگیری های مشترک برای تحقق و اجرایی کردن توافقات دو رئیس جمهور و اسناد امضا شده میان دو کشور در سفر قبلی دکتر رئیسی به سوریه تاکید نمود.
وزیر امور خارجه کشورمان نقش بخش خصوصی در روابط اقتصادی دو کشور را مهم دانست و افزود لازمست در این زمینه با تلاش‌های مشترک، موانع برطرف و همکاری‌ها شتاب گیرد.
امیرعبداللهیان فعال کردن هرچه بیشتر ظرفیت‌های اقتصادی موجود در دو کشور را به نفع دو ملت دانست و گفت لازمست در این زمینه تلاشهای مشترک افزایش یابد.
فیصل مقداد نیز ضمن اظهار خرسندی از دیدار با همتای ایرانی، سفر ایشان به دمشق در این مقطع زمانی را مهم دانست و با اشاره به شرایط منطقه ای، بر اهمیت این مشورت‌های مشترک برای دو کشور تاکید کرد.
وی با اشاره به تحولات غزه و حمایت قوی دو کشور از مسئله فلسطین، گفت به فضل پایداری مقاومت، تحولات فلسطین علیرغم همه جنایت‌هایی که صهیونیست ها مرتکب شدند، در مسیر امیدبخشی به نفع ملت فلسطین پیش می رود و فلسطین و محور مقاومت پیروز این نبرد هستند و همه ما به مقاومت و دستاوردهای آن در فلسطین افتخار می کنیم.
وی افزود تحولات 4 ماه اخیر چهره حقیقی و جنایتکارانه رژیم اسرائیل را به همه جهانیان نشان داد.
فیصل مقداد تاکید کرد که هماهنگی های دو کشور ایران و سوریه در موضوعات مهم منطقه ای و بین‌المللی با قوت ادامه خواهد یافت.
وی توسعه روابط دوجانبه تهران دمشق را در زمینه های مختلف حائز اهمیت دانست و بر آمادگی طرف سوری برای اجرایی کردن دستورات و منویات رؤسای جمهور دو کشور تاکید کرد.
فیصل مقداد از ایستادگی ایران در کنار سوریه تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام/