خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تمایل داور اسپانیایی جشنواره فیلم فجر به پخش فیلم‌های ایرانی/ سینمای ایران را می‌شناسم حالا به دنبال فرهنگ ایرانی‌ام + فیلم - تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 22 بهمن 1402 - 15:15
خوزه ماریا لارا از تهیه کننده ها و فیلمسازان قدیمی اسپانیا است که از پیگیری کارهای کیارستمی و علاقه اش به سینما و فرهنگ ایران می گوید؛ او تمایل دارد برخی از فیلم های ایران را با شرکت تحت مدیریتش به تولیدکنندگان اسپانیایی برساند.
ايران،سينماي،دنبال،فيلم،شركت،تسنيم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، خوزه ماریا لارا از اسپانیا یک تهیه‌کننده، فیلمساز قدیمی است که یک کمپانی و شرکت پخش فیلم هم در کشور خودش دارد.
او در جشنواره فجر چهل و دوم، داوری آثار بخش سینمای سعادت بخش بین‌الملل را برعهده دارد.
او در گفت‌وگوی تصویری با خبرنگار تسنیم به تجربه حضورش در ایران و شناختی که نسبت به سینمای ایران دارد اشاره کرد: من 10 سال است با سینمای ایران آشنا هستم فیلم‌های زیادی را از ایران تماشا کردم.
در جشنواره‌های کودک در اصفهان شرکت داشتم.
.
ماریا لارا همچنین با اشاره به نام عباس کیارستمی به عنوان کارگردانی که کارهای او را دنبال کرده، افزود: به خاطر سن و سال یک مقداری حافظه‌ام یاری نمی‌کند اما اسم‌های مطرحی مثل کیارستمی را از ایران همیشه به یاد می‌آورم؛ چون کارهایشان را دنبال کردم و الان بیشتر دوست دارم دانشم را درباره فرهنگ ایرانی بالا ببرم.
او خارج از تصویر هم چند نکته به ما گفت؛ اولاً خیلی خوشحالم که آثار سینمای ایران را امروز داوری می‌کنم و اتفاق و تجربه جالبی است.
ثانیاً تهیه‌کنندگان خوبی از سینمای ایران دوستانم هستند و به دنبال تبادلِ فیلم و یا به عبارت بهتر به واسطه برخورداری از شرکت پخش فیلم، فیلم‌هایی از ایران را به پخش‌کننده‌ها و تولیدکنندگان اسپانیایی برسانم.