خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فاجعه قحطی در غزه/ آوارگان در 48 ساعت تنها نصف وعده غذایی دریافت می‌کنند - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 22 بهمن 1402 - 13:53
یکی از مسئولان دولتی در نوار غزه با اشاره به نشانه های قحطی در این منطقه تاکید کرد که رژیم اشغالگر مانع رسیدن کمک ها به شمال غزه می شود و مردم در 48 ساعت تنها نصف وعده غذایی دریافت می کنند.
غزه،نوار،شمال،گرسنگي،منطقه،قحطي،روز،غذايي،انساني،ساكنان،غذا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «اسماعیل الثوابته» مدیرکل دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه طی سخنانی با اشاره به بحران انسانی فجیع در غزه اعلام کرد که در این جا خانواده‌ها به نصف وعده غذایی در 48 ساعت اکتفا می‌کنند و مردم حتی علوفه و غلات هم پیدا نمی‌کنند.
وی در گفت‌وگو با الجزیره اظهار داشت، وضعیت انسانی در شمال نوار غزه از مرحله فاجعه‌بار عبور کرده و برخی خانواده‌ها در 48 ساعت تنها نصف یک وعده غذایی پیدا می‌کنند.
این مسئول در غزه تاکید کرد، ساکنان شمال نوار غزه حتی علوفه و غلات هم پیدا نمی‌کنند و رژیم اشغالگر مانع رسیدن کامیون‌های حامل کمک به شمال غزه می‌شود.
در میان هشدارهای متعددی که درباره خطر قحطی و گرسنگی در نوار غزه در سایه تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها به این منطقه مطرح شده است، برنامه جهانی غذا جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ساکنان نوار غزه میان گرسنگی و گسترش انواع بیماری‌ها، یک فاجعه انسانی وحشتناک را تجربه می‌کنند.
برنامه جهانی غذا هشدار داد: در سایه جنگی که اسرائیل از 7 اکتبر 2023 علیه نوار غزه به‌راه انداخته است، فلسطینیان در این منطقه در معرض خطر قحطی هستند و این تهدید روز به روز بیشتر می‌شود.
نوار غزه با بحران‌های متعددی مواجه است که مهمترین آنها کمبود مواد غذایی و مراقبت‌های بهداشتی و نیز خطر فزاینده گرسنگی است.
خطر قحطی در غزه روز به روز در حال افزایش است، به‌ویژه برای حدود 300000 نفر در شمال نوار غزه که تا حد زیادی از دریافت کمک‌ها محروم هستند.
کمک‌های محدودی که به شمال غزه می‌رسد برای جلوگیری از قحطی کافی نیست و این منطقه نیاز فوری به دسترسی سریع و پایدار به کمک‌های انسانی دارد.
برنامه جهانی غذا تأکید کرد: آخرین باری که آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) توانست مواد غذایی را بین ساکنان شمال غزه توزیع کند به تاریخ 23 ژانویه برمی‌گردد.
چند روز قبل دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه گزارش داد: مردم غزه میان یک بحران شدید گرسنگی قرار دارند و اشغالگران به‌روی ایجاد بحران قحطی در غزه متمرکز شده‌اند.
در زمان حاضر نزدیک به 800 هزار نفر در استان‌های غزه و شمال این منطقه در معرض خطر مرگ بر اثر گرسنگی قرار دارند.
گرسنگی و تشنگی بخشی از سیاست جنایتکارانه رژیم اشغالگر علیه مردم غزه از زمان آغاز نسل‌کشی در این منطقه است و صهیونیست‌ها همه چاه‌های آب آشامیدنی غزه را هدف قرار داده و در تلاش برای نابودی همه عناصر زندگی در این منطقه هستند.
انتهای پیام/