خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حمله وحشیانه صهیونیست ها به تجهیزات و کادر بیمارستان «امل» در خان یونس/ 3 بیمار شهید شدند

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 22 بهمن 1402 - 13:13
هلال احمر فلسطین با اشاره به اینکه نیروهای اشغالگر همچنان درحال تیراندازی به سمت بیمارستان امل در خان یونس هستند و جان آوارگانی که در این بیمارستان هستند در خطر است تاکید کرد، صهیونیست ها مانع ورود سوخت و اکسیژن به بیمارستان می شوند.
بيمارستان،امل،اشغالگر،احمر،هلال،اكسيژن،فلسطين،ورود،اشغالگران ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هلال احمر فلسطین با اشاره به وضعیت فاجعه بار بیمارستان «امل» در خان‌یونس دروغ‌های تبلیغاتی صهیونیست‌ها درباره ورود اکسیژن به این بیمارستان را فاش کرد.
هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، حقیقت آن است که اشغالگران بیش از یک هفته است که مانع ورود اکسیژن به بیمارستان امل شده‌اند که این امر منجر به شهادت 3 تن از بیماران شد.
روز گذشته بعد از فشارهای زیاد برای ورود اکسیژن به بیمارستان و بعد از اینکه آمبولانس‌های هلال احمر 25 کپسول اکسیژن را از بیمارستان ناصر آوردند، رژیم اشغالگر اعلام کرد که این اکسیژن‌ها را در نزدیک ترین نقطه به بیمارستان قرار دهند و مدعی شد که اکسیژن‌ها را به بیمارستان تحویل می‌دهد اما روز بعد نیروهای اشغالگر تنها 21 کپسول اکسیژن را مقابل ساختمان بیمارستان قرار دادند.
در ادامه این بیانیه تاکید شده است، اقدام اشغالگران برای ورود تجهیزات پزشکی به بیمارستان امل به هیچ وجه صحت ندارد؛ بلکه برعکس، نیروهای اشغالگر دیروز در خلال هجوم خود به بیمارستان، امکانات و تجهیزات پزشکی را نابود و وحشیانه به کارکنان بیمارستان حمله کردند.
نیروهای اشغالگر همچنین 9 نفر از پرسنل پزشکی و اداری بیمارستان و 4 مجروح و 5 همراه بیمار را هم بازداشت کردند.
بر اساس این بیانیه، رژیم اشغالگر همچنان مانع از ورود سوخت لازم برای فعال‌سازی ژنراتورهای برق به بیمارستان می‌شود و 2 روز دیگر سوخت در بیمارستان امل تمام خواهد شد.
این درحالی است که اشغالگران همچنان با ادامه محاصره بیمارستان، تهدید به از کار انداختن آن می‌کنند.
ارتش اشغالگر دروغ می‌گوید و تصاویر تکه تکه شده و غیرواقعی درباره حملات خود به بیمارستان امل منتشر می‌کند.
هلال احمر فلسطین همچنین اعلام کرد که اشغالگران به تیراندازی به سمت بیمارستان امل ادامه می‌دهند و مانع تردد مردم می‌شوند.
40 نفر از 7 هزار آواره همچنان در داخل بیمارستان هستند و در معرض خطر مرگ قرار دارند.
هلال احمر فلسطین چند روز قبل نیز اعلام کرد که پایان ذخایر غذایی آوارگان و پایان سوخت موجود در بیمارستان امل به اضافه عدم رسیدن مواد بهداشتی و پزشکی و پایان یافتن این تجهیزات در بیمارستان باعث بروز فاجعه انسانی در آن شده است.
هلال احمر فلسطین تاکید ‌کرد که در این بیمارستان نیازهای ضروری گروه‌های سنی مختلف به ویژه کودکان از جمله شیر خشک و پوشاک به پایان رسیده و افراد معلول نیز نمی‌توانند نیازهای خود را تامین کنند.
علاوه بر آن تیراندازی گسترده نظامیان صهیونیست به سمت بیمارستان نیز ادامه دارد.
انتهای پیام/