خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سندرز: آمریکا چطور از حقوق‌بشر در ایران انتقاد می‌کند، اما حقوق فلسطینیان را نمی‌بیند

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 21 بهمن 1402 - 23:00
سناتور ایالت ورمونت آمریکا با انتقاد شدید از معیارهای دوگانه این کشور گفت که واشنگتن چگونه می‌تواند از کارنامه حقوق بشر در ایران و چین انتقاد کند، اما حقوق مردم فلسطین را نادیده می‌گیرد.
غزه،فلسطيني،ارتش،اسرائيل،شهداي،نوار،حملات،بهداشت

به گزارش مشرق،«برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا روز شنبه در سخنانی از ادامه جنگ رژیم صهیونیستی در باریکه غزه انتقاد کرد.
وی گفت: «آمریکا چگونه بمباران روسیه علیه اوکراین را محکوم می‌کند، اما در همان زمان بودجه ماشین جنگی نتانیاهو (نخست وزیر رژیم صهیونیستی) را تامین می‌کند؟».
سندرز در ادامه گفت: «چگونه می‌توانیم از کارنامه حقوق بشر در ایران و چین انتقاد کنیم، اما حقوق مردم فلسطین را نادیده می‌گیریم؟»
جنایت صهیونیست‌ها در حالی ادامه دارد که وزارت بهداشت غزه، بعدازظهر امروز (شنبه)، از افزایش شمار شهدای فلسطینی در حملات ارتش اسرائیل خبر داد.
وزارت بهداشت غزه اعلام کرد ارتش اسرائیل طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ کشتار جمعی در نوار غزه انجام داده که در پی آن، ۱۱۷ فلسطینی شهید و ۱۵۲ نفر دیگر مجروح شدند.
طبق این بیانیه، شمار شهدای فلسطینی به ۲۸ هزار و ۶۸ نفر افزایش یافته و تعداد مجروحان نیز به ۶۷ هزار و ۶۱۱ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت غزه همچنین بار دیگر اعلام کرد همچنان تعداد زیادی از شهدای فلسطینی در خیابان‌ها و زیر آوار هستند و ارتش اسرائیل اجازه انتقال آن‌ها به بیمارستان‌ها را نمی‌دهد.
این در حالی است که منابع فلسطینی بعدازظهر امروز خبر دادند ارتش اسرائیل یک منطقه مسکونی در اردوگاه خان یونس در جنوب نوار غزه را به طور کامل منهدم کرده است.
ارتش اسرائیل از هفتم ماه اکتبر حملات ویران‌کننده‌ای را علیه نوار غزه آغاز کرده که منجر به نابودی بسیاری از زیرساخت‌های این منطقه بخصوص زیرساخت‌های بهداشتی غزه شده است.
اکثر مردم غزه به دنبال ویرانی خانه‌هایشان در این حملات آواره شده‌اند و در بیمارستان‌ها، مدارس و چادرها سکونت دارند.