خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح 24 طرح صنعتی و ورزشی در شهر قدس

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 21 بهمن 1402 - 18:41
آیین افتتاح 24 طرح ورزشی، صنعتی و فرهنگی شهرستان قدس با اعتبار 864 میلیارد تومان با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.
ورزشي،افتتاح،قدس،ايستگاه،شهرستان،هواشناسي،شهرقدس،فجر،ورزش،صن ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهر قدس، همزمان با دهمین روز از ایام‌الله دهه فجر آیین افتتاح طرح‌های ورزشی، صنعتی و فرهنگی شهرستان قدس با حضور کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، علیرضا فخاری، استاندار تهران، جمعی از خانواده معظم شهدا و مسئولان شهرستانی صبح امروز برگزار شد.
ابتدای برنامه‌ها با حضور در گلزار شهدای آرامستان بهشت فاطمه(س) و تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) و شهدا همراه بود و سپس آیین افتتاح طرح‌های عمرانی و ورزشی انجام شد.
این طرح‌ها شامل مجموعه ورزشی تنیس، فاز دو بوستان شهید عزیزی، مجموعه ورزشی چندمنظوره شهید ابراهیم هادی، رونمایی از المان قدس و ایستگاه هواشناسی شهرستان قدس بود و در ادامه از خط جدید تولید در دو واحد صنعتی بازدید شد.
افتتاح طرح‌های ویژه ورزشی کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه افتتاح طرح‌های ورزشی شهرستان قدس اظهار داشت: این طرح‌ها از بهترین مجموعه‌های ورزشی است که در کمترین زمان ممکن احداث شد و امروز در دهه فجر افتتاح می‌شود.
وی گفت: اتمام طرح در حال ساخت ویژه جانبازان و توان‌یابان نیز بخش دیگر از طرح‌های ورزشی شهرقدس است که برای این جامعه هدف احداث می‌شود.
سرانه ورزشی خوبی در شهرستان قدس ایجاد شده و زمین‌های ورزش ساحلی، فوتبال، تنیس و دیگر مجموعه‌های ورزشی می‌تواند به توسعه ورزش در این شهرستان متراکم کمک کند.
افتتاح ایستگاه هواشناسی شهرقدس
مازیار غلامی در حاشیه راه‌اندازی ایستگاه اقلیم شناسی شهرستان قدس گفت: این ایستگاه از جدیدترین ایستگاه‌های هواشناسی در سطح کشور است که می‌تواند 5 کمیت را اندازه‌گیری کند.
وی بیان کرد: این ایستگاه پنج کمیت ثبت و سرعت باد، میزان بارندگی، رطوبت نسبی و دمای هوا را اندازه‌گیری و به لحظه ثبت می‌کند و سپس تبدیل به کد کرده و خروجی اطلاعات را می‌دهد.
مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به اینکه کلنگ این ایستگاه در هفته دولت به زمین زده شده و طبق قولی که داده شده بود این ایستگاه در دهه فجر افتتاح و به بهره‌برداری رسید گفت: ایستگاه هواشناسی شهرقدس از جدیدترین ایستگاه‌های هواشناسی است در سطح کشور است.
افتتاح 24 طرح صنعتی و ورزشی با اعتبار 864 میلیارد تومان در شهرقدس
علیرضا فخاری در افتتاح طرح‌های دهه فجر شهرستان قدس در جمع خبرنگاران گفت: مجموع طرح‌های افتتاح شده امروز شهرقدس، با اعتبار 864 میلیارد تومان هزینه شامل 24 طرح بوده است.
استاندار تهران افزود: این طرح‌ها شامل افتتاح خطوط تولید در دو شرکت صنعتی، مجموعه‌های ورزشی و رونمایی از نماد قدس است.
انتهای پیام/