خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

توسعه راه‌ها را از محل مسئولیت اجتماعی معادن پیگیری می‌کنیم - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 21 بهمن 1402 - 18:41
معاون وزیر صمت در آیین افتتاح جاده الوند قلی گفت: توسعه راه ها از محل مسئولیت اجتماعی معادن در کشور را دنبال می کنیم.
معادن،جاده،پروژه،كردستان،مرمر،دسترسي،معاون،توسعه،قروه،محل،استان

به گزارش خبرنگار تسنیم از بیجار، آیین افتتاح جاده الوند قلی (از کنار کارخانه سیمان کردستان تا روستای الوند قلی) عصر امروز با حضور معاون وزیر صمت، مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
علیرضا شهیدی، در این آیین ضمن گرامیداشت چهل و پنجمین فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: توسعه راه‌های مواصلاتی یکی از اهداف مهم دولت و راهی برای توسعه شهرستان است.
وی افزود: این جاده از محل مسئولیت اجتماعی معادن و تبصره شش ماده قانون توسط یکی از کارنجات کردستان به طول 3.2 کیلومتر انجام شد.
معاون وزیر صمت گفت: این جاده با کار جهادی، در مدت زمان شش ماه و با اعتباری بالغ بر 19 میلیارد تومان احداث شده است.
شهیدی با بیان اینکه این پروژه با هدف حمل و نقل بهتر معادن و توسعه راه انجام شده است، تصریح کرد: امیدواریم از محل تبصره شش راه‌های دیگری نیز احداث و موجبات توسعه راه‌های شهری و روستایی فراهم شود.
جاده دسترسی به معادن مرمر قروه
همچنین امروز، پروژه جاده دسترسی به معادن مرمر در محور سریش آباد - قصلان در شهرستان قروه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان و جمع دیگری از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.
بختیار خلیقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در مراسم بهره‌برداری از این پروژه گفت: پروژه جاده دسترسی به معادن مرمر در قروه یکی از پروژه‌های موفق استان است که در کمترین زمان ممکن توسط پیمانکار آن تحویل داده شد.
وی افزود: عملیات اجرا تا اتمام پروژه جاده دسترسی به معادن مرمر سریش آباد - قصلان 70 روز طول کشید.
رئیس سازمان صمت استان کردستان با اشاره به اینکه در راستای اجرای این پروژه 3.4 کیلومتر راه دسترسی به معادن مرمر آسفالت شده است، افزود: برای اجرای این پروژه 19 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
به گزارش تسنیم، کردستان یکی از استان‌های معدنی کشور بوده که با وجود ظرفیت‌های متعدد و درآمدزایی بالا اما سال‌هاست که این معادن جز آلودگی و اثرات زیست‌محیطی، سود دیگری برای استان و منطقه محل فعالیت نداشته و این وضعیت همواره مورد گله‌مندی روستانشینان اطراف معادن بوده است.
انتهای پیام/481/