خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امیرعبداللهیان:هیچگاه از گسترش جنگ در منطقه استقبال نکرده‌ایم

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 21 بهمن 1402 - 18:06
وزیر امور خارجه امروز در نشست خبری با همتای لبنانی با بیان اینکه هیچگاه از گسترش جنگ در منطقه استقبال نکرده‌ایم، گفت: اگر آمریکا به دنبال آرامش در منطقه است راهکار آن توقف جنایات و نسل کشی در غزه و کرانه باختری است.
لبنان،مسير،كشي،نسل،خارجه،وزير،منطقه،ايران

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی و در مقصد اول سفرش به منطقه در بیروت حضور دارد، پس از دیدار و گفت‌وگو با «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان در نشست خبری مشترک به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداخت.
وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در لبنان و با بیان اینکه با همتای خود در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین‌المللی به گفت‌وگو پرداخته است، گفت: ایران و لبنان تأکید دارند جنگ راه‌حل نیست و هیچگاه از گسترش جنگ در منطقه استقبال نکرده‌ایم.
وزیر خارجه ایران اضافه کرد: معتقدیم مقاومت فلسطین و حماس هم در مسیر ایستادگی در مقابل جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی و هم در مسیر سیاسی خردمندانه و دقیق عمل کرده است.
البته بر جهانیان آشکار و واضح است که بیش از چهار ماه جنگ و نسل کشی در غزه و کرانه باختری هیچ دستاورد ملموسی برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن نداشته است.
امیرعبداللهیان بیان کرد: آمریکا همزمان در دو مسیر حرکت می‌کند.
مسیر اول تداوم ارسال مستمر سلاح و مشارکت در نسل کشی در غزه است.
و مسیر دوم سخن گفتن از راه‌حل سیاسی است.
به صراحت می‌گوییم اگر آمریکا به دنبال آرامش در منطقه است راهکار آن توقف جنایات و نسل کشی در غزه و کرانه باختری است.
از مقامات عالی لبنان و وزیر خارجه لبنان در خصوص تحولات داخلی لبنان گزارشات امیدبخشی را دریافت کردیم.
وی گفت: ایران جز خیر برای لبنان نمی‌خواهد.