خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مشهد آماده برگزاری جشن باشکوه 22 بهمن/ طنین‌ الله اکبر از گلدسته‌های حرم مطهر رضوی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 21 بهمن 1402 - 17:14
همزمان با فرارسیدن یوم الله 22 بهمن، حرم مطهر رضوی آماده میزبانی از خیل گسترده زائرین و مجاورین حاضر در مراسم جشن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این آستان مقدس است.
اسلامي،رضوي،حرم،بهمن،بارگاه،22،مطهر،الله،انقلاب،ايران،منور،ر ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد به نقل از آستان نیوز،در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز ماه پربرکت شعبان، فضاآرایی ویژه دهه فجر بارگاه ملکوتی رضوی که از 12 بهمن ماه با نصب پرچم‌های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران آغاز شده بود، با چراغانی و گل‌آرایی ویژه به اوج رسیده است.
بدین ترتیب در بلندای برخی از ورودی‌های حرم مطهر و همچنین ایوان‌های ورودی صحن انقلاب اسلامی از بست شیخ طوسی و حُر عاملی، پرچم‌های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران در قالب کتیبه‌های بزرگی چشم‌نوازی می‌کند.
این پرچم‌های بزرگ به عبارت «این عید سعید عید حزب الله است، دشمن زِ شکستن خویشتن آگاه است، چون پرچم جمهوری اسلامی ما، جاوید به اسم اعظم الله است»، مزین است.
همچنین پرچم پرافتخار ایران اسلامی به صورت کتیبه دیواری در صحن‌های مختلف از جمله انقلاب اسلامی، آزادی جمهوری اسلامی و...
به چشم می‌خورد.
پرچم سه رنگ کشورمان در میانه صحن پیامبر اعظم(ص) و دور گلدسته‌های این صحن بزرگ نیز قابل رؤیت است و حال و هوای دهه فجر حرم مطهر را در نگاه دلدادگان امام هشتم(ع) دوچندان کرده است.
جشن گل و نور
به مناسبت سالروز 22 بهمن نیز شاهد روشن شدن ریسه‌های رنگی در سرتاسر بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) خواهیم بود که بی‌شک بر روشنایی و زیبایی این سرای آسمانی در شب‌های ایام جشن باشکوه انقلاب اسلامی می‌افزاید.
همچنین حرم ملائک پاسبان رضوی با گل‌آرایی ویژه در این ایام مبارک رنگ و بوی خاصی دارد و مجموعه‌های گل در ورودی‌ها، سبدهای گل در محل آبنماها و تاج و ریسه‌های گل در جایگاه‌های برگزاری مراسم چیدمان شده است.
گفتنی است، در کنار این آذین‌بندی مناسبتی، سایر بخش‌های خدمت‌رسان حرم مطهر رضوی نیز با پیش‌بینی تمهیدات لازم و تقویت نیرو در صورت نیاز، آماده میزبانی شایسته از خیل پرشور مردم ولایتمدار شهر مشهد و همچنین زائرین پس از برگزاری مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در این آستان ملکوتی هستند.
امشب، طنین‌ الله اکبر از گلدسته‌های حرم مطهر رضوی
همزمان با شب 22 بهمن، خادمان بارگاه منور رضوی بر گلدسته‌های حرم مطهر حضور می‌یابند و فریاد الله‌ اکبر سر خواهند داد.
در شب 22 بهمن و گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، به رسم هر ساله مردم ایران که با حضور روی بام خانه‌ها، فریاد الله اکبر سر می‌دهند، خدام بارگاه منور رضوی نیز همراه با مردم عزیز ایران اسلامی و همصدا با زائران حاضر در صحن‌ها و رواق‌ها، نوای الله‌اکبر را بر فراز گلدسته‌های حرم طنین‌انداز خواهند کرد.
همچنین در روز 22 بهمن و همزمان با برپایی راهپیمایی باشکوه گرامیداشت این روز در مشهد مقدس، پنج هزار نفر از خادمان حرم از چهارراه دانش، به استقبال راهپیمایان خواهند رفت و آنها را تا ورود به بارگاه منور رضوی همراهی خواهند کرد.
خدام بارگاه منور رضوی سپس در رواق امام خمینی(ره) و در کنار شرکت‌کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن حضور خواهند یافت و در کنار آنها این عید بزرگ را جشن خواهند گرفت.
انتهای پیام/282