خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تظاهرات ضد صهیونیستی مغربی ها در 45 شهر

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 21 بهمن 1402 - 15:25
شهروندان مغرب در 45 شهر این کشور 105 تظاهرات ضد صهیونیستی برپا کردند.
صهيونيستي،تظاهرات،حمايت،فلسطين،ملت،مغرب،غزه،نوار

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تشکیل غیردولتی «هیئت مغرب برای یاری امت» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شهروندان مغربی روز جمعه با برپایی 105 تظاهرات ضد صهیونیستی در 45 شهر از ساکنان نوار غزه حمایت کردند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات شعارهایی در محکومیت نسل کشی فلسطینیان توسط نظامیان صهیونیستی و حمایت غربیان از رژیم صهیونیستی سردادند و سکوت مجامع بین‌المللی درقبایل این جنایات را محکوم کردند.
این بیانیه می‌افزاید، شهروندان مغرب در تظاهرات خود ضمن حمایت از ملت فلسطین از دولت رباط خواستند هرچه سریع تر در روند عادی سازی روابط با تل آویو بازنگری و مواضع جدیدی در حمایت از ملت فلسطین اتخاد کند.
به گزارش خبرگزاری آناتولی، این تظاهرات در شهرهای مختلف مغرب از جمله دارالبیظاء، قییطره و صفرو (شمال) جدیده و آسفی (غرب ) و اکایر (جنوب) برگزار شد و شرکت کنندگان در آن بر حمایت از ملت فلسطین تاکید و تلاش رژیم صهیونیستی برای کوچ اجباری ساکنان غره محکوم کردند.
شهروندان مغربی بر تداوم تظاهرات خود تا متوقف شدن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و دستیابی ملت فلسطین به حقوق مشروع خود تاکید کردند.
در جریان حمله نظامیان صهیونیستی به نوار غزه بیش از 27 هزار و 947 شهروند فلسطینی شهید و 67 هزار و 459 تن دیگر مجروح شده‌اند که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام /