خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امضای توافقنامه نظامی امنیتی میان سومالی و ترکیه

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 21 بهمن 1402 - 15:25
سومالی و ترکیه توافقنامه ای در جهت تقویت همکاری های نظامی و امنیتی امضاء کردند.
سومالي،نظامي،آنكارا،توافقنامه،دفاع،امنيتي،تركيه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «عبدالقادر محمد نور» وزیر دفاع سومالی که به آنکارا رفته بود با «یاشار گولر» همتای ترکیه‌ای خود توافقنامه تقویت همکاری‌های نظامی امنیتی امضاء کرد.
وزیر دفاع سومالی با قدردانی از حمایت آنکارا از ملت و دولت سومالی گفت: این توافقنامه سبب تقویت همکاری‌های دوجانبه و افزایش ثبات و امنیت در شاخ آفریقا می‌شود.
وی با اشاره به وجود روابط قوی میان سومالی و ترکیه گفت: این توافقنامه دربرگیرنده مبارزه با تروریسم و همکاری‌های مالی در بُعد نظامی است و ما معتقدیم چنین توافقنامه‌ای کمک قابل‌توجهی به سومالی خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی سومالی، وزیر دفاع ترکیه با قدردانی از اقدامات سومالی در مبارزه با تروریسم گفت: آنکارا به کمک خود در زمینه ارائه تسلیحات نظامی به ارتش سومالی و آموزش نظامیان این کشور ادامه خواهد داد و در بازسازی و رشد و شکوفایی سومالی مشارکت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه ترکیه و سومالی مصمم به گسترش همکاری‌های نظامی هستند اظهار داشت: این توافقنامه‌ای که در آنکارا امضاء شد نقش چشم‌گیری در گسترش روابط نظامی دوجانبه خواهد داشت.
توافقنامه تقویت همکاری نظامی امنیتی سومالی ـ ترکیه در ساختمان وزارت دفاع این کشور در آنکارا امضاء شد.
توافقنامه مزبور شامل برگزاری رزمایش‌های مشترک، تبادل اطلاعات امنیتی و کمک‌های بشردوستانه است.
در جریان دیدار وزیران دفاع سومالی و ترکیه‌، تحولات منطقه و گسترش همکاری‌های نظامی و امنیتی دوجانبه بررسی شد و دو طرف بر گسترش این همکاری‌ها تأکید کردند.
انتهای پیام/+