خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ورود گردشگران به قشم تسهیل می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 21 بهمن 1402 - 14:12
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از تسهیل شرایط ورود گردشگران به قشم و افزایش شمار پروازها از مبدأ جزیره خبر داد.
قشم،جزيره،فرودگاه،هواپيمايي،شركت،گردشگري،منطقه،جت،استقرار،پر ...

به گزارش روز شنبه خبرگزاری تسنیم از قشم، عادل پیغامی در نشست با مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم‌ایر، اظهار داشت: در حال حاضر حدود 8 درصد از گردشگران ورودی قشم از طریق هوایی به این جزیره سفر می‌کنند که با الحاق یک جت مسافربری متعلق به این شرکت و آغاز همکاری جدید با آن، می‌تواند به تسهیل ورود گردشگران از این طریق کمک کند.
وی بیان کرد: رونق صنعت هواپیمایی و فرودگاه قشم فرصت حضور بهتر و بیشتر گردشگران از سراسر کشور در جزیره را فراهم می‌کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: جزیره قشم به واسطه وسعت، ظرفیت‌های بیشتری در عرصه گردشگری نسبت به سایر جزایر خلیج فارس و حتی بسیاری نقاط کشور دارد و وجود ظرفیتهای گردشگری طبیعی، ژئوپارک جهانی و بازارهای تجاری، گردشگری جزیره را خانواده محور کرده است.
پیغامی تأکید کرد: با همکاری میان فرودگاه بین المللی قشم و شرکت هواپیمایی قشم ایر، فرصت‌های خوبی به نفع اقتصاد جزیره فراهم می‌شود.
اضافه شدن روزانه تا 8 پرواز از مبدأ قشم
رامین حمزه‌ای نیز گفت: با هماهنگی میان سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت هواپیمایی قشم ایر، یک فروند هواپیمای جت منطقه‌ای آر جی 100 (RJ100) در جزیره قشم استقرار دائم یافت.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته این هواپیما روزانه پروازهای داخلی و بین المللی را از مبدا فرودگاه بین المللی قشم انجام خواهد داد.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم‌ایر اضافه کرد: استقرار این هواپیما، همگام با سیاست‌های توسعه محور دولت انقلابی و مردمی سیزدهم، به منظور رفاه ساکنان جزیره و همسو با توسعه اقتصادی و توسعه گردشگری این منطقه است.
به گفته مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم ایر، این هواپیما بدون محدودیت می‌تواند برای پرواز به کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند امارات، عمان و قطر اقدام کند.
حمزه‌ای خاطرنشان کرد: همچنین انجام 6 تا 8 پرواز به صورت روزانه می‌تواند نقش مهمی در شکوفایی و رشد گردشگری و اقتصاد جزیره قشم داشته باشد.
استقرار دائمی نخستین جت مسافربری در فرودگاه بین‌المللی قشم
براساس این گزارش نخستین جت مسافربری منطقه‌ای برای استقرار دائمی در قشم، روز گذشته جمعه 20 بهمن ماه با حضور جمعی از مسئولان در فرودگاه‌ بین‌المللی قشم به زمین نشست.
این جت مسافربری منطقه‌ای ای آر جی 100 متعلق به شرکت هواپیمایی قشم ایر است که از مبدا جزیره قشم در مسیرهای مختلف داخلی و بین‌المللی پرواز خواهد کرد.
این هواپیما به منظور ارتقای زیرساخت های اقتصادی و توسعه گردشگری بزرگترین جزیره ایرانی خلیج فارس (قشم) در این منطقه استقرار یافت.
فرودگاه بین المللی قشم یکی از فرودگاه های بزرگ و مطرح کشور است که طول باند آن مناسب برای فرود هواپیماهای پهن پیکر است و توان سرویس‌دهی به تمامی هواپیماهای عبوری و پهن پیکر (به جز ایرباس 380) را در این منطقه دارد.
شمار پروازهای ورودی و خروجی این فرودگاه در طول هفته 130 سورتی پرواز به شش مقصد داخلی و یک مقصد خارجی (دبی) است.
قرار گرفتن فرودگاه بین المللی قشم در این منطقه از خلیج فارس، فرصت مناسبی برای ارایه خدمات مناسب به هواپیماهای کوچک و بزرگ در مسیرهای داخلی و خارجی است.
انتهای پیام/7558/