خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 13 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گزارش روزانه بورس 21 بهمن/ صندوق های طلا باز هم منفی باز شدند

تسنیم | اقتصادی | شنبه، 21 بهمن 1402 - 13:13
اگرچه این روزهای بازار سرمایه، کاملا رکودی است و شاخص کل نوسان خاصی را تجربه نمی کند، اما صندوق های طلا در طی این چند روز با ریزش های قابل توجهی همراه شده اند.
بازار،نماد،محدوده،شاخص،روز،فرابورس،گفتني،معاملات

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سرمایه در ادامه روند فرسایشی و متزلزل خود، روز جاری را اگرچه متعادل آغاز کرد و تا انتهای بازار تقریبا نوسان خاصی را تجربه نکرد.
البته بررسی روند معاملات این روزهای بازار نشان می دهد همانطور که تقاضای قوی در بازار وجود ندارد، از طرفی عرضه ی سنگین هم در بازار مشاهده نمی شود و به نظر می رسد بازار در حال تصمیم گیری برای ادامه مسیر است.
گفتنی است به دنبال کاهش نرخ ارز در بازار غیر رسمی، صندوق های طلا همچون روز های گذشته در دامنه منفی بازگشایی شدند.
در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی جزئی به 2 میلیون و 100 هزار واحد رسید تا همچنان در مرز 2 میلیون 100 هزار واحد باقی بماند.
همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی 1000 واحدی بدون به ارتفاع 739 هزار واحد رسید.
گفتنی است سه نماد «شپنا»، «فملی» و «تاپیکو» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «بپاس» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شستا»، «ثشاهد» و «ثاخت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فنر»، «کرومیت» و «فصبا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.
لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 21 بهمن ماه 1402، مبلغ 4 هزار میلیارد میلیون تومان بود.
گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 300 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.
در بازار امروز 192 نماد در محدوده مثبت و 223 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 172 نماد در محدوده مثبت و 161 نماد در محدوده منفی معامله شدند.
انتهای پیام/