خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هدف گذاری ساخت 60 هزار واحد مسکونی در قزوین تا پایان دولت سیزدهم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 21 بهمن 1402 - 13:12
وزیر راه و شهرسازی گفت: 60 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی برای استان قزوین تعریف شد که در تلاشیم تا پایان دولت سیزدهم این تعداد محقق شود.
شهرسازي،مسكن،وزارت،ادامه،قزوين،استان،شهر،مسكوني،روستايي،واحد ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، مهرداد بذرپاش در بازدید از سایت 3500 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن شهر جدید مهرگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان قزوین با پیشرفت خوبی روبه‌رو بوده و پیمانکارها با سرعت بالا در حال ساخت و تکمیل پروژه‌ها هستند.
وی ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین سیاست های وزارت راه و شهرسازی کنترل قیمت تمام‌شده در پروژه‌های نهضت ملی مسکن بوده و قیمت بیش از حد انتظار نباشد.
دبیر شورای عالی مسکن یادآور شد: پیش‌بینی می‌‌شود که این واحدهای مسکونی در برج 7 یا 8 سال آینده(1403) تحویل متقاضیان شود.
این مقام مسئول در ادامه سخنانش تصریح کرد: در شهر جدید مهرگان حدود 20 هزار واحد مسکونی تعریف شده است که برخی از این پروژه‌ها نیازمند تزریق منابع مالی است که به بانک مسکن وظیفه داده شد تا افزایش وام به 550 میلیون تومان را اعمال کند.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه خاطرنشان کرد: عقب‌ماندگی‌‌هایی در حوزه مسکن داشتیم که الحمدالله با همت جدی استاندار قزوین و مدیران وزارت راه و شهرسازی در استان توانسته‌ایم به حد نصاب برسیم.
این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: 60 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی برای استان قزوین تعریف شده است و در تلاشیم تا پایان دولت سیزدهم این تعداد محقق شود.
بذرپاش در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران حاضر در جلسه مبنی بر آخرین وضعیت شهرهای جدید این چنین افزود: در مجموعه وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ریزی ایجاد 27 نقطه شهر ساحلی جدید انجام شده است که در حاشیه سفر اخیر ریاست جمهور دو شهر جدید خلیج فارس و مکران وارد فاز اجرایی شد.
وی در ادامه اذعان کرد: مابقی 25 شهر نیز عملیات اجرایی‌اش به مرور آغاز خواهیم شد.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: استان قزوین به انتخاب مجموعه مدیریتی استان به یکی از شهرهای ساحلی متصل خواهد شد.
دبیر شورای عالی مسکن از ایجاد 50 شهرک جدید منفصل شهری در سطح کشور خبر داد و عنوان کرد: 50 شهرک جدید منفصل شهری در شهرهای کشور تصویب شده و مصوبات نهایی نیز در شورای عالی معماری شهرسازی در حال تصویب شدن است.
این مقام مسئول افزود: سیاست شهرک‌سازی برای پوشش دادن به مأموریت‌های وزارت راه و شهرسازی یکی از موضوعات اصلی است.
بذرپاش در پایان ایجاد دهکده روستایی را از مأموریت های جدید وزارت راه و شهرسازی اعلام و تأکید کرد:کار جدید وزارت راه و شهرسازی در قالب واگذاری زمین‌های روستایی ایجاد دهکده روستایی است که طبق هدف‌گذاری‌ها 500 هزار واحد قطعه زمین در سال جاری واگذار شده است.
انتهای پیام/