خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر صادر شد

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 21 بهمن 1402 - 13:12
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی این استان خبر داد و گفت: سرعت وزش باد تا 50 کیلومتر بر روی خلیج فارس افزایش می یابد و ارتفاع موج دریا به بیش از 2.5 متر می رسد.
استان،بوشهر،وزش،باد،دريا،دريايي،ساحلي

فرج‌الله شکوهی‌‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهربا بیان اینکه از امشب تا اواخر روز دوشنبه 23 بهمن، بارش پراکنده باران و وزش تند باد لحظه‌ای در سطح استان و روی دریا پیش‌بینی می‌شود، اظهار داشت: طی این مدت به سبب وزش باد، خلیج‌ فارس و نوار ساحلی استان بوشهر مواج و متلاطم خواهد بود.
وی از صدور هشدار دریایی سطح زرد در استان بوشهر خبر داد و گفت: وزش باد متوسط تا نسبتاً شدید تا بیش از 50 کیلومتر در ساعت، افزایش ارتفاع موج دریا تا 2.5 متر از جمله مخاطرات این هشدار دریایی است.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر جهت وزش باد در استان را متغیر، غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی دانست و خاطرنشان کرد: فردا جهت وزش باد روی سواحل و دریا غالباً شرقی تا جنوب شرقی با سرعت تا 50 کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.
شکوهی‌‌پور ادامه داد: ارتفاع موج دریا خلیج‌فارس در نوار ساحلی استان بوشهر اکنون 120 سانتی‌متر و فردا تا 2.5 متر ارزیابی شده است.
وی با تأکید بر پرهیز از تردد در خلیج‌ فارس در این شرایط جوی و آب و هوا گفت: افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس، اختلال در فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی از جمله مخاطرات وضعیت هشدار زرد دریایی است.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی و حوادث باید تمهیدات لازم در نوار ساحلی استان بوشهر اندیشیده شود.
انتهای پیام/190/