خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حذف محصولات کشاورزی آب‌بر حوضه آبریز ارومیه در اسرع وقت انجام خواهد شد

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | شنبه، 21 بهمن 1402 - 12:35
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بودجه خوبی برای حذف چاه‌های غیرمجاز و اصلاح الگوی کشت حوضه آبریز دریاچه ارومیه در دست قرار داده ایم.
حفاظت،محيط،مناطق،انقلاب،زيستي،زيست،قرار،سلاجقه

علی سلاجقه در مراسم افتتاح هماهنگ ۶۷ پروژه محیط زیستی اظهار کرد: در سال جاری در ۳ مرحله با مبلغی بالغ بر ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان، ۲۲۶ پروژه محیط زیستی در کشور افتتاح شد که غالباً به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند.
او ادامه داد: با توجه به نیازی که در محیط زیست کشور به داده و همچنین نیازی که به ایستگاه‌های پایش جو، آب و خاک و پایش‌های میدانی در مناطق حفاظت شده مطرح است، بسیاری از پروژه‌ها به این مقوله تعلق دارد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: اتفاقاتی که در این دولت رقم خورده، بسیار مهم بوده و از رسانه‌ها می‌خواهیم این مسائل را راستی آزمایی کنند.
معاون رییس جمهور تصریح کرد: قبل از انقلاب، تعداد ۵۷ منطقه حفاظت شده داشتیم که اکثراً شکارگاه سلطنتی بوده و یا به قشر خاصی تعلق داشته‌اند، اما بعد از انقلاب ۳۰۹ منطقه حفاظت شده داریم که تقریباً ۵ برابر شده و این مناطق در اختیار مردم قرار گرفته است.
سلاجقه تاکید کرد: این مناطق در اختیار مردم قرار گرفت و با حفاظت مشارکتی اوضاع حفاظت بهتر خواهد شد.
مردم مناطق را حفاظت پایش و احیا می‌کنند.
او درباره قوانین محیط زیستی پس از انقلاب تصریح کرد: در بحث آیین‌نامه‌ها، قانون پسماند، هوای پاک، حفاظت خاک، تالاب‌ها و...
را بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی تدوین کردیم که امیدوارم در اجرا شدن این قوانین همه دستگاه‌های مسئول کمک کنند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در آخرین جلسه‌ای که با حضور معاون اول رییس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی و نیرو داشتیم، قرار شد که حذف چاه‌های غیرمجاز و اصلاح الگوی کشت حوضه آبریز دریاچه ارومیه به‌زودی و در اسرع وقت انجام شود و بودجه خوبی نیز برای این کار در نظر گرفته شده است.
منبع: تسنیم