خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح ۶۷ پروژه محیط زیستی به مناسبت دهه فجر

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | شنبه، 21 بهمن 1402 - 11:47
مدیرکل حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست از افتتاح ۶۷ پروژه محیط زیستی در ۱۷ استان کشور با اعتباری بالغ بر ۴۸ هزار میلیارد ریال خبر داد.
پروژه،محيط،افتتاح،استان،زيست

علیرضا نورمحمدی، مدیرکل حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم افتتاح هماهنگ ۶۷ پروژه محیط زیستی که صبح امروز با حضور علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: در سومین مرحله از افتتاحیه پروژه‌های محیط زیستی ۶۷ پروژه افتتاح خواهد شد.
وی افزود: در نخستین افتتاحیه در هفته محیط زیست در ۱۹ استان کشور، ۱۰۱ پروژه محیط زیستی با اعتباری بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد ریال، افتتاح شد.
در دومین مرحله از افتتاح پروژه‌ها در ۱۵ استان کشور در هفته دولت، ۵۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۴ هزار میلیارد ریال افتتاح شد و امروز نیز ۶۷ پروژه در ۱۷ استان کشور با اعتباری بالغ بر ۴۸ هزار میلیارد ریال افتتاح می‌شود.
مدیرکل حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: از ۶۷ پروژه یاد شده، ۱۵ پروژه تصفیه فاضلاب، ۱۲ پروژه مربوط به فیلتراسیون و ایستگاه‌های سنجش هوا، ۱۲ پروژه متعلق به ساخت و توسعه پاسگاه‌های محیطبانی، ۱۲ پروژه نیز برای پایش آنلاین صنایع و همچنین ۱۰ پروژه نیز برای زیرساخت‌ها، ۳ پروژه مربوط هوشمندسازی و ۳ پروژه برای آموزش است.
نورمحمدی در پایان تاکید کرد: بیشترین تعداد پروژه‌ها در این مرحله مربوط به استان خراسان رضوی با ۱۹ پروژه، استان تهران با ۸ پروژه و استان لرستان، همدان و آذربایجان غربی با ۶ پروژه است.