خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

احداث بازار میوه و تره بار در مناطق کمتر توسعه یافته شرق تهران/ احداث 4 بازار جدید در غرب تا سال آینده

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 21 بهمن 1402 - 11:37
بر اساس اعلام مسئولان شهری، قرار است بازارهای جدید میوه و تره بار در مناطق شرق و غرب پایتخت احداث شود.
منطقه،بازار،احداث،ميوه،محله،مرادآباد،شهردار،اشاره،ميادين

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آیین بهره‌برداری از 22 بازار میوه و تره‌بار شهرداری تهران در قالب صدمین پویش امید و افتخار در مناطق مختلف برگزار شد.
فاطمه تنهایی شهردار منطقه 8 با اشاره به بهره‌برداری از بازار میوه و تره‌بار هفت‌حوض اظهار کرد: این بازار در خیابان شهید آیت با 473 مترمربع عرصه و 150 مترمربع اعیان احداث شده است.
وی تصریح کرد: احداث دو بازار تره‌بار در شمال بوستان تسلیحات و بلوار شاهد در دستور کار قرار گرفته که ان‌شاءالله با همکاری و مشارکت سازمان میادین میوه و تره‌بار به بهره‌برداری خواهند رسید.
شهردار منطقه 8 از 13 محله این منطقه دو منطقه مدائن و وحیدیه فاقد بازار هستند، گفت: ان‌شاءالله با تملک زمین مناسب در آینده در این دو محله نیز شاهد احداث بازار تره‌بار باشیم.
به گزارش تسنیم، احسان شریفی؛ شهردار منطقه 5 نیز در این مراسم با اشاره به احداث بازار مرادآباد در منطقه 5 گفت: این بازار با 477 متر مربع عرضه و 168 متر مربع اعیان در بلوار سیمین بولیوار خیابان مرادآباد احداث شده است.
وی با اشاره به منطقه جغرافیایی محله مرادآباد گفت: این محله یکی از محلات کم توسعه یافته منطقه 5 محسوب می‌شود و به همین جهت احداث این بازار در این محله انتخاب شده است.
وی افزود: عرضه محصولات پروتئینی میوه جات و سبزیجات، لبنیات در بازار مرادآباد صورت می‌گیرد.
شریفی ادامه داد: 5 زمین در سال 1402 جهت احداث بازارهای جدید در منطقه 5 تحویل سازمان میادین میوه و تره‌بار شد که یکی این بازارها امروز به بهره‌برداری رسید و ان‌شاءالله با مشارکت سازمان میادین سایر بازارها به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه بخش جنوبی منطقه 5 به لحاظ تعداد بازار شرایط بهتری را نسبت به بخش شمالی منطقه 5 دارد، گفت: به همین جهت تلاش شده زمین‌های مورد نظر در بخش شمالی باشند.
شهردار منطقه 5 همچنین گفت: در طرح تحول بیست‌گانه نیز برنامه‌ریزی برای ایجاد شرایط مناسب‌تر در بازارهای میوه و تره‌بار شهرداری تهران در منطقه در دستور کار است و ان‌شاءالله این اقدام تا قبل از آغاز سال جدید به پایان خواهد رسید.
انتهای پیام/