خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فشار اینتر، یوونتوس و میلان برای 18 تیمی شدن سری A

تسنیم | ورزشی | شنبه، 21 بهمن 1402 - 11:14
غول های فوتبال ایتالیا تلاش می کنند تا تعداد تیم های حاضر در سطح اول فوتبال ایتالیا را کاهش دهند.
ايتاليا،فوتبال،باشگاه،A،سري،فدراسيون،كاهش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چند روز پیش بود که رسانه‌های ایتالیایی گزارش داده بودند که سه غول فوتبال ایتالیا قصد دارند از طرح پیشنهادی گابریله گراوینا رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا (FIGC) برای کاهش تعداد تیم‌های حاضر در سری A ایتالیا از 20 تیم به 18 تیم، حمایت کنند.
حالا خبرگزاری «آنسا» ایتالیا خبر می‌دهد که روز گذشته (جمعه) نمایندگان سه باشگاه یوونتوس، میلان و اینتر همگی با گراوینا در مقر فدراسیون فوتبال ایتالیا ملاقاتی داشته‌اند تا پیشنهاد همکاری در این زمینه را بدهند.
در این جلسه جوزپه ماروتا مدیراجرایی باشگاه اینتر، مائوریتزیو اسکاناوینو مدیراجرایی باشگاه یوونتوس و فرانچسکو کالوو مدیر بخش فوتبال یوونتوس و پائولو اسکارونی رئیس باشگاه میلان در یک کنفرانس ویدئویی حضور داشتند.
آنها اما برای کاهش تعداد تیم‌های سری A کار سختی در پیش دارند چون سازمان لیگ سری A ایتالیا قبلاً هشدار داده است که با ایده کاهش تعداد باشگاه‌های سطح اول فوتبال باشگاهی ایتالیا مبارزه خواهد کرد.
تلاش فدراسیون فوتبال ایتالیا و سه باشگاه بزرگ ایتالیایی در واقع تلاش برای بازگشت به سیستم قدیمی است چون مسابقات سری A ایتالیا پیش از این با حضور 18 تیم برگزار می‌شد، تا اینکه در فصل 04-2003 تعداد تیم‌ها حاضر در این رقابت‌ها به 20 تیم افزایش پیدا کرد.
این ایده مطرح شده از جانب فدراسیون فوتبال ایتالیا و سه باشگاه بزرگ ایتالیایی، راهی برای کاهش تعداد بازی‌های فشرده و به طور کلی رقابتی‌تر کردن سری A و بالا بردن سطح کیفیت این راقابت‌ها در نظر گرفته می‌شود.
انتهای پیام/