خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازدید وزیر دفاع روسیه از کارخانه تولید پهپادهای روسی+ فیلم

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 21 بهمن 1402 - 11:06
وزیر دفاع روسیه از یک مجموعه جدید تولید پهپادهای تهاجمی و شناسایی در منطقه مرکزی دفاعی این کشور بازدید کرد.
دفاع،توليد،روسيه،افزايش،بازديد،هوايي،وزير

به گزارش مشرق، «سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه از یک کارخانه تولید پهپادی روسیه در «اودموریتا» بازدید کرد.
طبق بیانیه وزارت دفاع روسیه، سرگئی شویگو، وزیر دفاع در جریان سفر کاری خود به واحدهای منطقه نظامی مرکزی، از اجرای دستور دفاعی دولتی در مورد تولید پهپادهای شناسایی و تهاجمی توسط شرکت‌های مجتمع نظامی-صنعتی در اودمورتیا بازدید کرد.
صنایع دفاعی کلاشینکوف گزارش داده است که تولید پهپادها تا ۶۰ درصد افزایش یافته و انتظار می‌رود در آینده نزدیک چند برابر شود.
در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است، شویگو گزارشی دریافت کرده مبنی بر اینکه کارگاه‌های جدیدی از سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی شده که امکان افزایش ۶۰ درصدی تولید پهپاد و به طور بالقوه افزایش چند برابری را فراهم می‌کند.
همچنین تولید سلاح‌های دقیق از جمله موشک‌های پایگاه هوایی ویخر-۱، گلوله های توپخانه هدایت شونده کیتولوف-۲ و موشک‌های پدافند هوایی هدایت شونده استرلا دو برابر افزایش می یابد.
در این بازدید همچنین به وزیر دفاع روسیه مواد کامپوزیتی جدید مورد استفاده در تولید پهپادها معرفی شد که بقای آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
به گزارش خبرگزاری تاس، شویگو از شرکت پیشرو گروه ZALA Aero (یکی از زیرمجموعه های کلاشینکف) بازدید کرد؛ جایی که انواع جدیدی از پهپادهای تهاجمی و شناسایی که با در نظر گرفتن تجربه عملیات ویژه نظامی بهبود یافته اند، به او معرفی شد.
وی همچنین دستور داد تا از تمامی تاسیسات زیرساختی حیاتی با سامانه دفاع هوایی استرلا محافظت شود.
شویگو گفت: «این چیزی است که بسیار مورد نیاز است؛ همه زیرساخت‌های حیاتی، تأسیسات اقتصادی مثل نفت، گاز، پالایش، باید با این سامانه محافظت شوند.»