خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

میرزامحمدی: شهدای انفجار تروریستی کرمان "هجرت الی الله" داشتند

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 20 بهمن 1402 - 22:49
حجت الاسلام میرزامحمدی اقدام شهدای انفجار تروریستی کرمان مصداق هجرت الی الله است، گفت: این شهدا باعث تعظیم شعائر الهی و امر اهل بیت(ع) شدند.
دشمن،هجرت،اسلامي،تروريستي،اشاره،كرمان،مذهبي،حضرت،شهيد،اسلام، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام محمد میرزامحمدی امشب در اجتماع هیئت‌های مذهبی استان کرمان که در آستانه اربعین شهدای انفجار تروریستی کرمان در حسینیه ثارالله برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهیدان جبهه مقاومت و شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همچنین شهدای انفجار تروریستی کرمان، اظهار داشت: موضوع هجرت و مهاجرت فی سبیل‌الله یکی از موضوعاتی است که در سیره عملی انبیا و حجج الهی وجود دارد و در قرآن کریم در کنار جهاد و شهادت در راه خدا آمده است.
وی با بیان اینکه وجود ملکوتی پیامبر(ص) 13 سال در سرزمین مکه بودند و توسط مشرکین در تحریم اقتصادی و مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و یاران ممتاز آن حضرت را به شهادت رساندند، خاطرنشان کرد: مهاجرت یاران پیامبر (ص) از مکه به حبشه باعث شد اسلام به آن منطقه از دنیا نیز برسد.
این سخنران مذهبی با اشاره به اینکه مهاجرانی که به دستور پیامبر(ص) به حبشه هجرت کردند تا سال هفتم هجری در آن منطقه باقی ماندند و ندای اسلام را به آنجا رساندند، گفت: حضرت محمد(ص) بعد از رحلت حضرت ابوطالب(ع) و حضرت خدیجه(س) نیز به دستور پروردگار به سمت مدینه هجرت کرد.
وی با بیان اینکه امام علی(ع) شب اول ربیع‌الاول سال 13هجری به سمت مدینه هجرت کرد و منشأ یک تحول عظیم برای توسعه اسلام شد و توسط پیامبر(ص) حکومت اسلامی تشکیل شد، افزود: پیامبر(ص) در طول ده سالی که در مدینه بودند بیش از 80 مرتبه با مشرکین و کفار جنگیدند و دین اسلام را توسعه دادند.
میرزامحمدی با اشاره به اینکه امام علی(ع) نیز از مدینه به سمت کوفه هجرت کردند و در آنجا برای توسعه دین و مبارزه با خارج‌شدگان از دین و منافقین تلاش کردند، ادامه داد: هجرت اباعبدالله(ع) از مکه به سمت کوفه و کربلا نیز دستاوردهای بزرگی برای اسلام داشت و امروز عالم از نور امام حسین(ع) پر شده است و بطلان خاندان اموی بر همگان روشن شد.
وی با بیان اینکه وجود نورانی حضرت معصومه(س) نیز که از مدینه به سمت ایران هجرت کردند و همچنین اقدامات مبارکی که توسط امامزادگان انجام شده، برکاتی برای اسلام به همراه داشته است، افزود: این هجرت هم طاغوت زمان را رسوا کرد و هم منشأ تحول و برکاتی شد که امروز ایران اسلامی از آن فیض می‌برد.
این سخنران مذهبی با اشاره به اینکه 400 نفر حضرت معصومه(س) را همراهی کردند، گفت: آن حضرت در این مسیر ضمن دعوت مردم به معارف اسلامی در بصیرت افزایی جامعه نسبت به دشمنان اسلام بسیار نقش مهمی داشتند و مایه رسوایی حکومت طاغوت مأمون شدند.
وی با بیان اینکه یکی از مواردی که هجرت انجام می‌شود، هجرت از خانه برای زیارت امامان و اولیای الهی است، ادامه داد: شهیدان انفجار تروریستی کرمان به نیت زیارت یکی از اولیای الهی از خانه خارج شدند و چون در این مسیر جان خود را از دست می‌دهد خداوند در سوره نساء آیه 100 می‌فرماید اجر حسنه به آنها می‌دهیم و آن اجر و مزد شهادت است.
میرزامحمدی با اشاره به اینکه کاری که این شهدا کردند مصداق هجرت الی الله است، بیان کرد: این شهدا باعث تعظیم شعائر الهی و امر اهل‌بیت(ع) شدند و در یک اقدام وحشیانه تروریستی به خون خود غلطیدند.
وی با بیان اینکه حاج قاسم با اخلاص و شجاعت خود دنیا را تکان داد و عقربه همه دل‌ها را به سمت دین خدا و جمهوری اسلامی ایران برگرداند، اظهار داشت: شهدای انفجار تروریستی سربازان راه شهید سلیمانی بودند و دشمن نتوانست این عظمت را ببیند و دست به اقدام تروریستی زد.
این سخنران مذهبی با اشاره به اینکه دشمن با ایجاد رعب و وحشت به‌دنبال جدایی مردم از دین است اما مردم دست رد به سینه او زدند، گفت: دشمن نمی‌خواهد مظاهر عزت و اقتدار در دنیا معرفی شود و مردم به سمت دین خدا در حرکت باشند؛ دشمن از عدم وابستگی ایران اسلامی به شرق و غرب ضربه خورده است و نمی‌خواهد انقلاب اسلامی ایران در دنیا الگو‌ شود.
وی با بیان اینکه دشمن بداند ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد و ما راه شهدا را تا آخرین قطره خون ادامه می‌دهیم، افزود: مردم ما نشان دادند که پرچم جمهوری اسلامی ایران برافراشته است و پایین آمدنی نیست؛ دشمن ما همان دشمن اموی است که روبه‌روی امام حسین(ع) ایستاد و می‌خواست نور الهی را خاموش کند، اما نتوانست.
میرزامحمدی با اشاره به اینکه داعش نماد اسرائیل در منطقه بود و بنا داشتند اسرائیل دومی را به منطقه بیاورند و دشمن برای تشکیل داعش با چندین کشور دنیا قرارداد بین‌المللی بست و حاج قاسم مقابل این دشمنان ایستاد، گفت: دشمن فکر کرد با ترور حاج قاسم، این شهید عزیز فراموش می‌شود اما این نور نیز خاموش نشد و رهبر معظم انقلاب اسلامی از این شهید به مکتب شهید سلیمانی سخن گفتند؛ مکتب هیچوقت فراموش شدنی نیست.
وی با بیان اینکه در بین شهدای انفجار تروریستی کرمان از اهل سنت هم بودند که از کشوری دیگر و مذهبی دیگر به زیارت حاج قاسم آمدند و این از اخلاص شهید سلیمانی است و دشمن از همین نگران و هراسان است، ادامه داد: یکی دیگر از مصادیق هجرت حرکت از خانه به سمت صندوق‌های رأی است که دشمن از آن می‌ترسد.
این سخنران مذهبی با اشاره به اینکه هر اقدامی که باعث نگرانی دشمن بشود را باید با قدرت انجام داد، بیان کرد: امروز ایران اسلامی به یک الگوی بزرگ در جهان تبدیل شده که با همه تحریم‌هایی که علیه آن وجود دارد، پیشرفت‌های بزرگی داشته است.
وی با بیان اینکه امروز جوانان کشورهای مختلف در جبهه مقاومت حاضر شدند و یک ضرب شتم جبهه مقاومت طوفان الاقصی است، گفت: در یمن شاهد هستیم که کشتی‌های جنگی، آمریکا را مورد حمله قرار دادند.
میرزامحمدی با اشاره به اینکه دشمن با این همه کودک‌کشی و نسل‌کشی بعد از طوفان الاقصی هنوز نتوانسته یک نفر از اسرای خود را آزاد کند و این یعنی شکست، افزود: ما اگر مشکلی هم در کشور داریم باید در درون کشور و به دست خودمان آن را حل کنیم نه آنکه نقطه ضعف به دست دشمن بدهیم.
وی با بیان اینکه ما در مسیر رضایت شهدا حرکت می‌کنیم و پای صندوق‌های رأی می‌رویم، ادامه داد: ببینید امشب اگر حاج قاسم سخنران این اجتماع بود از ما چه می‌خواست؛ شهید سلیمانی حتماً ما را به حضور باشکوه پای صندوق‌های رأی دعوت می‌کرد.
به گزارش تسنیم اجتماع هیئت‌های مذهبی استان کرمان که در آستانه اربعین شهدای انفجار تروریستی برگزار شد با مداحی مداح اهل‌بیت حاج مهدی رسولی همراه بود.
انتهای پیام/511/