خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شلیک ۶۰ موشک از جنوب لبنان به مناطق شمالی فلسطین اشغالی

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 20 بهمن 1402 - 21:55
حزب الله لبنان اعلام کرد که در چند ساعت اخیر چهار پایگاه نظامیان رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی را برای اعلام حمایت از مردم غزه هدف پنج حمله قرار داده است.
اشغالي،فلسطين،هدف،مقاومت،لبنان،قرار،صهيونيستي،شمال

به گزارش مشرق به نقل از المنار، مقاومت اسلامی حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌های جداگانه از حمله به پنج پایگاه رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف شمال فلسطین اشغالی خبر داد.
در دو مورد از این بیانیه‌ها آمده است: در راستای حمایت از ملت استوار فلسطین در نوار غزه و مقاومت دلاور و شریف آن، مجاهدان مقاومت اسلامی، ساعت ۱۵:۱۰ و ۱۵:۳۰ بعدازظهر امروز جمعه به وقت محلی، تجهیزات جاسوسی دشمن را در دو پایگاه «الرمتا» در مزارع اشغالی شبعا و «المالکیه» با سلاح مناسب هدف قرار داده و خسارت‌های مستقیمی را به آن وارد کردند.
حزب الله لبنان در سه بیانیه دیگر اعلام کرد: ساعت ۱۵:۳۰، ۱۶:۰۰ و ۱۶:۳۵ بعدازظهر امروز جمعه به وقت محلی، پایگاه‌های «زبدین»، «المالکیه» و «بیاض بلیدا» را با سلاح موشکی و به صورت مستقیم هدف قرار داده است.
حزب الله قبل از این عملیات‌ها هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در راستای حمایت از ملت استوار فلسطین در نوار غزه و مقاومت دلاور و شریف آن، مجاهدان مقاومت اسلامی ساعت ۱۴:۲۰ بعدازظهر امروز جمعه (به وقت محلی)، یک دستگاه تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی را در پایگاه «البغدادی» هدف قرار داده و آن را منهدم کردند.
مقاومت اسلامی حزب الله لبنان همچنین از هدف قرار دادن تجهیزات جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی در پادگان «دوویو» در شمال فلسطین اشغالی قبل از عملیات پایگاه البغدادی خبر داده بود.
حملات بی‌سابقه به مواضع اسرائیل
همچنین شبکه المیادین گزارش داد که رسانه‌های رژیم صهیونیستی از هدف قرار گرفتن شهرک کریات شمونه و سایر شهرک‌های شمال فلسطین اشغالی با دست‌کم ۶۰ موشک شلیک شده از جنوب لبنان خبر دادند.
پس از این حملات موشکی آژیر خطر در اغلب شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمد.
این رسانه‌ها اذعان کردند که آسمان مناطق شمالی فلسطین اشغالی امشب مانند مناطق جنوبی و مرزها با نوار غزه بوده و این تازه اندکی از قدرت حزب الله است که به نمایش درآمد.
به گزارش این رسانه‌ها، منطقه اشغالی اصبع الجلیل هدف ۲۰ موشک و الجلیل شمالی هدف ۳۰ موشک شلیک شده از جنوب لبنان قرار گرفت.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی اذعان کردند که حمله موشکی امشب از جنوب لبنان به شمال فلسطین اشغالی از سال ۲۰۰۶ تا کنون بی سابقه بوده است.