خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هیات حقوق بشر سازمان ملل: حمله اسرائیل به بیمارستان کرانه باختری احتمالا جنایت جنگی است

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 20 بهمن 1402 - 21:06
هیاتی از کارشناسان حقوق بشر که توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد منصوب شده‌اند، اعلام کردند که حمله مخفیانه ماه قبل اسرائیل به بیمارستانی در کرانه باختری احتمالا «جنایت جنگی» است.
اسرائيل،حمله،قرار،مخفيانه،بيمارستاني

به گزارش مشرق، در حمله مخفیانه نیروهای اسرائیل به بیمارستانی در کرانه باختری اشغالی در ماه ژانویه، سربازانی که لباس غیرنظامیان و کارکنان پزشکی به تن داشتند، وارد بیمارستانی در جنین شدند و سه نفر را به ضرب گلوله کشتند.
اسرائیل ادعا کرده که این حمله مخفیانه یک «گروه تروریستی» را هدف قرار داده است اما یکی از کشته شدگان، یک بیمار در حال درمان در این مرکز بود.
افرادی که تحت درمان پزشکی قرار می گیرند، حتی نظامیان سابق را نمی‌توان هدف حمله قرار داد.
هیات کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل گفت: «در سرزمین‌های اشغالی تحت کنترل اسرائیل، خارج از درگیری فعال، [نیروهای اسرائیلی] تنها در صورتی می‌توانند از زور استفاده کنند که از تهدید قریب‌الوقوع جانی یا آسیب جدی جلوگیری کنند».
فیلم‌های دوربین‌های مداربسته از این عملیات نشان می‌دهد که سربازان اسرائیلی از یک تخت نوزاد و یک ویلچر به عنوان تکیه‌گاه استفاده می‌کنند.