خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سیستان و بلوچستان ‌در حال پیشرفت است

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 20 بهمن 1402 - 18:00
استاندار سیستان و بلوچستان با اذعان به اینکه استان در حال پیشرفت است، گفت: استعدادهای نخبگان در جای جای این استان حتی در روستاها باید شناسایی شود.
دانش،بلوچستان،سيستان،آموزان،كرمي،سنگيني،رسالت،استاندار،سيما، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، محمد کرمی در حاشیه آیین افتتاح همزمان 200 کانال تلویزیونی تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی که در سیمای استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: در حوزه رسانه دائماً نیازمند نوآوری و تغییر هستیم چرا که این موضوع بسیار اثرگذار است.
رسالت صدا و سیما رسالت سنگینی است که برای برقراری عدالت تبلیغاتی انتخابات در حال انجام است.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها همواره علیه ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌ کنند، تصریح کرد: صهیونیست‌ها به صراحت اقرار می‌کنند که اگر در منطقه اتفاقاتی در حال وقوع است و ملت عزیز فلسطین و مردم غزه با مقاومت ایستاده‌اند، ریشه استکبار ستیزی جمهوری اسلامی است و باید مورد هدف قرار گیرد.
وی ادامه داد: دشمنان با شیوه‌ها و روش‌های مختلف در تلاشند تا یأس و ناامیدی میان مردم به وجود بیاورند و از این طریق اراده‌ها را تضعیف کنند.
کرمی خاطرنشان کرد: نظام ما نظام اسلامی است و ما برای اجرای احکام الهی آمده‌ایم که این مسئولیت سنگینی است چرا که آن را در ادامه حرکت انبیا می‌دانیم بنابراین آنها به دنبال انحراف هستند.
وی افزود: آنها اهداف ما را هدف قرار داده‌اند.
بر همین اساس مجموعه‌های رسانه‌ای و فرهنگی مسئولیت سنگینی در زمینه تولید محتوا بر عهده دارند.
استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ما نباید در موضع پدافند باشیم تا آنها دائماً به ما هجوم بیاورند و ما پدافند داشته باشیم بلکه ما باید با این همه مبانی نظری قوی علیه آنها هجوم داشته باشیم.
باید جبهه حق بیداری را در مردم برای مقابله با جبهه شیطان ایجاد کند و این رسالت سنگینی است.
کرمی با بیان اینکه رسالت صدا و سیما برای ایجاد عدالت انتخاباتی سنگین است، عنوان کرد: در واقع مردم از طریق صدا و سیما می بینند که کاندیداها از نظر فکری چقدر به قوانین آشنا هستند و چه میزان ابتکار و نوآوری دارند و راحت‌تر می‌توانند کاندیدای اصلاح را انتخاب کنند.
به فضل خداوند همه با روحیه انقلابی به میدان آمدند و این مهم انجام شد.
استاندار سیستان و بلوچستان با اذعان به اینکه استان در حال پیشرفت است، بیان کرد: جلساتی با نخبگان دانش آموزی برگزار شد که بایستی از دانش آموزان نخبه در تولیدات رسانه‌ای استفاده شود و برای تحرک آنها برنامه‌های تولیدی آنان نیز پخش شود.
وی ادامه داد: دانش آموزان باید با تحرک علمی و ایجاد مهارت رشد کنند زیرا آنان ظرفیت مغتنم برای کشور هستند.
کرمی با اشاره به اینکه در دوره‌های برنامه نویسی دانش آموزان بسیار موفق ظاهر شدند و باید رشد علمی در این زمینه انجام شود، گفت: باید سرانه مطالعه میان دانش آموزان افزایش یابد چرا که این کار موجب جهش فکری و رشد آنها می‌شود.
وی افزود: صدا و سیما باید از ظرفیت دانشجویان و دانش آموزان استفاده کند چرا که استعدادهای نخبگان این استان در جای جای آن حتی در روستاها باید شناسایی شود.
استاندار سیستان و بلوچستان یادآور شد: استان ظرفیت‌های بی‌نظیری دارد و باید از آن استفاده شود.
چراکه هنگامی که مردم پای کار باشند، می‌توانیم معادن، اقتصاد دریایی و نوآوری‌ها و فناوری‌ها را با علم رشد دهیم.
انتهای پیام/